Записка в церкву за упокій – як писати та коли

zapiska

 

Викладене у письмовій формі прохання до православного священика помолитися за померлих родичів носить назву «записка за упокій». Її подають за спокутування гріхів небіжчика, за звільнення душі сконалого від тягарю загробного життя та додаткового помину. Промова панотця у лавах Храму має особливу силу, тож до неї слід відноситись з особою пошаною.

Зміст:

Записки на впокоєння – на 3-тю, 9-ту та 40-ву добу

За церковним каноном особливу увагу слід приділяти запискам на вокоєння, що подаються за нещодавно померлих. Такі прохання надають на 3-тю, 9-ту та 40-ву добу по смерті близької людини. Відлік починають з дня сконання, навіть якщо воно відбулось за 10-15 хвилин до настання півночі. Наведемо змістовні обґрунтування таким діям:

  • Перші три доби душа крокує Землею, відвідує найпотаємніші її куточки. При цьому вона може бути як поряд зі своїми далекими родичами, родиною, друзями, так і у надзвичайних пам’ятках світу – Гімалаях, Парижі, чи іншій місцевості, де вона прагнула побувати за життя.
  • Наступні шість діб душа у супроводі Янгола крокує серед райських кущів. Вона споглядає за життям праведників у небесному притулку та нарешті йде на відвідини до Бога.
    До сорокової доби душа мандрує Адовими чертогами та потерпає у злиднях, згідно накоєного за життя лиха. У православ’ї налічують 20 різновидів злиднів, і наскільки вони мають бути моторошними – залежить від ступеню провини спочилого. Але зауважте, кожне погане діяння може бути знецінене добрим вчинком чи молитвами живих за сконалого.
  • Сороковий день стає вирішальним для похованого. Якщо у підрахунку гріхів налічуватиметься більше за добрих діянь, то душі померлого уготовано до Другого Пришестя спокутувати їх. Якщо ж перевага буде незначна, то заупокійні молитви вмилостивлять Господа, аби він дозволив духовній сутності перебувати на Небесах до настання часу Останнього Суду.

свеча

Пишемо записку за упокій

Якщо ви раптово вирішили занести до Церкви записку за упокій перед наступною літургією, то у її лавах можете не знайти людину, що допоможе вам правильно оформити своє прохання. Скористайтеся нашими порадами при написанні листівки, аби ви були впевнені, що за вашу близьку людину молитимуться.

  • Зверху, по самому центру, намалюйте восьмикінцевий хрест. Дещо нижче напишіть «За упокій». Бо можна сплутати з існуючими записками «за здоров’я». У деяких Храмах можна зустріти заздалегідь роздруковані листівки з відповідними написами та зображенням хреста.
  • Запишіть у стовпчик імена родичів для помину. Починайте з тих, хто сконав нещодавно. Усі імена мають бути представлені у родовому відмінку: не стало у родині (кого?) Микити.
  • Якщо з дати відходу у майбуття ще пройшло 40 діб, то поряд з іменем близької людини слід ставити означення «нов.» – новопреставлений.
  • Якщо поминають панотця, то у записці поряд з його іменем обов’язково вказують його церковний посаг.

Кого не пишуть в записках за упокій

Заупокійну молитву не читають по тих небіжчиках, яких не відспівують. Це означає, що імена богоборців, атеїстів, агностиків, нехрещених, самогубців та людей іншої віри не вписують до молитовних прохань.

Зауважте! У деяких Церквах встановлене обмеження на 8 чи 10 імен від одного подавача. Тож спочатку з’ясуйте, скільки імен можна вписати у одну записку.

Сімейне похоронне бюро Реліквія завжди готове допомогти з організацією похорону чи кремації. Також ми готові допомогти із викликом священика для відспівування померлого, організуємо зберігання тіла у морзі з транспортуванням.