Схеми шахрайства

шахраи

Найтяжче смерть людини відчувають на собі його близькі. Співмешканцям ще довгий час мариться небіжчик у сусідній кімнаті, нібито чується його голос чи відчувається характерний аромат цигарок. Біль втрати іноді настільки сильний, що серце завмирає, думки спливають повільніше від усвідомлення трагедії. Шоковий стан триває від кількох днів до кількох тижнів. Про подібне психологічне напруження людей у жалобі нажаль відомо не тільки лікарям, але й шахраям. Саме коли родичі активно зайняті організацією траурного заходу й з’являються на їх шляху аферисти. Під виглядом вдаваної турботи вони лише імітують якусь допомогу та мають на меті тільки власне збагачення.
Зміст:

Найбільш розповсюджені оманливі схеми

Досить природньо, що люди у однакових ситуаціях думають та діють однаково. Саме тому типізовані шахрайські схеми психологічного примусу чи маніпуляцій спрацьовують щороку. Оскільки у якості жертви може стати будь-яка особа, наведемо найбільш розповсюджені хитрощі, до яких вдаються авантюристи у ритуальній сфері. Знаючи заздалегідь про них ви зможете одразу розпізнати шахрая та не допустити його втручання у ваші справи.

Швидкі пропозиції від ритуальних агентств

За законодавством на місце сконання вашої близької людини ви мусите викликати лікаря та поліцію для офіційного констатування смерті.

Однак не дивуйтесь, що саме ці співробітники надзвичайних служб почнуть вам пропонувати «перевірені» похоронні компанії. Попри виявлену скорботу вони насамперед керуються бажанням збагатитися за ваш рахунок. Адже за кожний такий виклик ці особи отримують реальну плату, на яку потім менеджер збільшить суму ваших витрат на похорон. Якщо ж ви самостійно через інтернет чи ЗМІ відшукаєте ритуальне агентство, то їх послуги вийдуть значно дешевше за тих самих умов.

Дзвінки с незнайомих номерів

Ще до прибуття поліції чи лікаря ваш мобільний почне вібрувати на дзвінкі від незнайомих абонентів. Це означає, що ваш номер вже було передано недобросовісними операторами до ритуальних агентств. Шахрайська схема майже така, як описано у попередньому пункті. Радимо не зволікати на ці виклики та ні в якому разі не відповідати, або взагалі вимкнути телефон.

Уявні знижки

Працівники моргу діють більш делікатно. В обмін на звертання до запропонованого ритуального агентства вони обіцяють зробити скидки на свої послуги. У відповідь на це радимо запросити офіційно затверджений прайс, за яким провадяться маніпуляції в танатологічному відділенні. Не дивуйтесь, якщо справжні ціни будуть значно менше запропонованих санітарами.

Черговість видачі тіла

Співробітники моргу також можуть вам запропонувати за окрему плату зробити «винос тіла на більш ранню годину». Це також безпідставна маніпуляція на ваших почуттях. У танатологічному відділенні для кожного небіжчика відведено свій час на підготовку до поховання, який узгоджено із графіком прощань у траурному залі.

Місця на кладовищі

Місця на кладовищах Києва та області мають представляти безоплатно на підставі довідки про реєстрацію померлого. При цьому вільні ділянки запропонують на відкритих цвинтарях. Не дивуйтесь, якщо вас поведуть на самісінький край, подалі від центральної алеї. Нові території для поховання опановуються поступово, а могили розташовуються послідовно.

Будь-які побажання стосовно зміни місця поховання розглядаються в індивідуальному порядку. Однак вам слід спочатку пройти процедуру офіційного оформлення ділянки для погребіння свого близького, а вже потім здійснювати якісь дії на ній. Ні в якому разі не погоджуйтесь на «занесення документів опісля заходу». У більшості випадків ви потім не відшукаєте ні агента, ні копачів, ні документів. У підсумку ви не тільки двічі сплатите за могилу родича, а ще за незаконний похорон вам випишуть штраф.

Як протистояти шахраям?

Існує кілька перевірених прийомів, що дозволяють уникнути обману та протистояти аферистам:

  1. Не погоджуйтесь ні на які пропозиції щодо похоронних компаній, що йдуть ззовні та не обрані вами власноруч. Лише самостійний пошук ритуального агентства з аналізом відгуків допоможе знизити підсумкову суму на погребіння.
  2. Не вступайте до дискусії з незнайомими особами ні по телефону, ні поблизу моргу. Вдаване співчуття та розповіді про неіснуючу померлу бабусю спрямовані на навернення вас до «рекомендованого» похоронного дому.
  3. Не соромтеся звертатись до знайомих чи дальніх родичів за допомогою у підготовці до траурного заходу. Відсторонені особи відчувають менший стрес за втратою вашого родича та зможуть своєчасно розпізнати психологічний тиск чи маніпулювання від пройдисвітів.

Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ – це справжнє похоронне бюро в Києві. Ми маємо всі підтверджуючі документи та фізичну адресу (виставковий зал з усіма необхідними товарами для проведення похорону). Звертаючись до нас за допомогою, ви будете оточені підтримкою на кожному етапі організації та проведення похорону чи кремації. Телефонуйте нам у будь-який час.