Одяг на похорон. Траурний одяг для чоловіка та жінки

люди на кладбище

Що відомо про траурний одяг пересічному українцю? З фільмів він може почерпнути відомості лише про обов’язковість чорного кольору за таких обставин. Мабуть, саме тому при купівлі будь-яких нарядів людина підсвідомо уникає обирати суцільно чорні костюми чи плаття. От і виходить, що у скрутний для родини час знайти щось пристойне у шафі видається неможливим. Чи обов’язково одяг на похорони має бути чорним, та які ще кольори можна вдягнути на церемонію поховання – буде наведено далі.

Зміст:

Культурні відмінності

Чому у якості траурної барви обрано чорну? Для когось цей колір нагадує темну ніченьку, в якій навічно спочиває померла людина. Інший вважає що таке забарвлення символізує землю, у якій поховано небіжчика. Третьому тяжка скорбота по коханій людині застилає очі і все ввижається у сіро-чорному. Також є думка, що темний одяг робить персону непримітною, дозволяє не привертати до себе зайвої уваги. Тож саме до того прагне зажурена через похорон особа.

Традиція вдягатися у чорне на цвинтар прийшла до нас із Європи. За язичницьких часів слов’яни уявляли собі Смерть у вигляді літньої жінки з сивим волоссям у довгій білій простій одежині. З тих часів і саван обов’язково має бути світлого кольору. Мешканці Індії, Китаю та Японії і зараз на похорон приходять у білому. Сповідаючі буддизм обирають плаття сірих кольорів. Його носять 100 діб, якщо померли батьки чи 49 діб – по інших родичах чи знайомих. В мусульманських країнах зелений та фіолетовий вважаються барвами скорботи, натомість у чорний забарвлений повсякденний одяг.

Що вдягнути чоловіку на похорон

Мабуть кожен чоловік у шафі має класичний костюм темного забарвлення. Він не обов’язково має бути чорним – достатньо, аби він був темно-зеленим, темно-синім, бурим чи т. і. Сорочку вдягають темних кольорів. Краватка не є необхідною, але якщо ви її використовуєте, вона не повинна бути типу «метелик» чи з привертаючим увагу малюнком. Якщо зимно, під піджак можна вдягнути светра, чи взагалі обійтись ним.

До траурного одягу пасують чорні чи темно-коричневі мешти зі шкарпетками без узорів. В останній час чоловіки часто з’являються до зали прощання у темних джинсах та кросівках. Зрозумійте, що таке припустиме лише у вузькому родинному колі, і ні в якому разі не на офіційному заході. Сандалії чи кеди взагалі неможна вдягати на похорон.
Верхній одяг та головний убір підбирають по сезону. Якщо чоловік прийшов у капелюсі, то його треба зняти під час панахиди. У теплому приміщенні дозволяється зняти пальто чи куртку та перекинути їх через руку.

Загальний вигляд зажуреної людини все ж таки має бути пристойним. Тож щоки слід ретельно вибрити, бороду та вуса підстригти, волосся зачесати. Охайність – це прояв особливої пошани до небіжчика.

Військові на похорон вдягають повсякденну форму та траурну пов’язку. Члени почесного ескорту мають бути у парадній формі, інші учасники погребальної ходи – парадно-виходну.

Що вдягнути жінці на похорон

Згідно релігійним постулатам жінка має вдягатись на похорон у спідницю чи плаття. У наш час траурний дрес-код зазнав деяких змін – вже дозволені брюки чи навіть бриджі. Єдина умова: низ має прикривати коліна.

До спідниці чи брюк пасує кофта, сорочка чи блузка. Рукав її має бути нижче ліктя, сам виріб не повинен оголяти живіт, спину чи мати декольте. Ліпше за все обмежитись однобарвною кофтинкою. Ні в якому разі не припустимі кричущі кольори чи великі написи і принти. Звісно, похорон не той захід, на який вдягають кожані, латексні чи обтягуючі речі.

Довге волосся у жінки має бути зачесане у «гульку» чи «ракушку». На голову пов’язують ґудру, платок, мантілью чи т. і. обов’язково чорного кольору. Мейк-ап дозволений у мінімальній кількості. Порада: користуйтеся водостійкими тушшю, підводкою чи олівцем, або взагалі візьміть на похорон сонцезахисні окуляри. Таким чином ви ліпше приховаєте від стороннього погляду почервонілі від сліз очі.

Взуття має бути зручним, із закритим носком, на низькій ході. Улітку дозволяється вдягнути пантофлі із відкритою п’яткою чи балетки. Пам’ятайте, що ви проведете на ногах чималий час, проводжаючи близьку людину в останню путь.

Верхній одяг обирають відповідно до сезону. Якщо поховання має відбутись на кладовищі, то слід передбачити можливість появи вітру, очікувати зниження загальної температури повітря чи навіть дощ.

Увага! Якщо у вас немає змоги бути присутнім на церемонії прощання з близькою людіною,ви завжди можете замовити ритуальний вінок, квіти або траурний кошик зі свіжими квітами. Дзвоніть нам або залиште замовлення на сайті.