Навіщо завішувати дзеркала в домівці покійного

zerkala

Домівку, де нещодавно померла людина, можна відрізнити за завішеними дзеркалами. В останній час можна спостерігати за тканинами навіть металеві чайники чи монітори. Якщо ж починати у власників житла розпитувати, навіщо це зроблено, то якоїсь адекватної відповіді годі і шукати. Звідки взявся цей звичай та чи дійсно слід берегтися відображаючих поверхонь у квартирі небіжчика, можна буде прочитати далі у статті.
Зміст:

Аби зрозуміти, звідки пішло це містичне відношення до відзеркалюючих поверхонь, слід звернутися безпосередньо до історії виникнення цих предметів інтер’єру. Зараз дзеркала є в кожному домі, але ще кілька сторічь тому вони були показником розкошу. Молоді дівчатка, аби побачити себе у гарному вбранні, йшли до річки чи використовували велике блюдо з водою. Але таке зображення було нечітким та здавалося прийдешнім з того світу. Натомість дзеркала у панських покоях надавали більш яскраву картинку, завдяки чому сприймались як чарівні. Літні покоївки найчастіше стращали молодь не витрачати час на таке собі «милування», бо можна було такими діями накликати біду. Вряд чи цей забобон мав якусь підставу, але за гаяння часу перед дзеркалом замість хатньої роботи молодиць і справді могло чекати покарання.

Наразі звернемося до праслов’янських вірувань стосовно мерців. У багатьох народів вважається безперечним, що душа померлого ще деякий час відвідує домівку, своїх родичів та інші пам’ятні місця. Навіть у християнстві перші три доби духовна сутність прощається із земним життям. Тож завішування дзеркальних поверхонь у житлі є певною мірою оберегом від небіжчика. Існують три повноправні версії, чому предмети із відображенням можуть представляти певну загрозу.

завешивание зеркал

  • Духовна сутність з іншого виміру може замилуватись на своє відображення у дзеркалі та забажати залишитись тут назавше.
  • Будь-яке відображення дублює дійсність. Отже, у згорьованій родині може статись подвійна трагедія, подвійна смерть.
  • Маги та екстрасенси ототожнюють дзеркала із порталами у загробний світ. Якщо хтось у родині вмирає, то ці проходи активізуються. Хто знає, з якими намірами і які сутності можуть проникнути у квартиру та що заподіяти мешканцям.

Звернімося до реальних пояснень, чому люди завішують дзеркальні поверхні у домівці померлого.

  1. Мода на окультизм. Наприкінці 19-го сторіччя по усій Європі поширилась мода на спіритичні сеанси по виклику духів з потойбіччя. Окрім спеціальних дошок у якості приладів використовувались також дзеркала. Не всі сприймали таке дозвілля суто як забавку. Вразливі особи такі експерименти сприймали досить серйозно.
  2. Дзеркала та релігійні вірування. Дивитися на своє відображення у християнстві засуджувалось та сприймалось як гріх себелюбства. Зауважте, ніяке служіння у Церкві не проходить у присутності дзеркал, бо у них може відобразитись текст Священного Письма та бути спотвореним. Сповідуючі іслам не вішають дзеркала біля ліжку, аби ібліси (погані істоти) не мали змогу собі вночі щось відображене вкрасти.
  3. Дотримання трауру. В багатьох культурах перші тижні по смерті близького уся родина переживає скорботу. В цей час жінки не наносять косметику, чоловіки не голяться, дотримання гігієни відбувається на мінімальному рівні. Якщо ж людина у жалобі погляне на себе у дзеркало, то йому вряд чи сподобається таке відображення. Тож і думки будуть спрямовані не на померлого, а на буденні справи.

Ритуальне бюро Реліквія завжди допоможе родичам померлої людини організувати похорон чи кремацію близької людини. У разі потреби надамо психологічну чи медичну допомогу.