Проведення похорону – важливий і відповідальний етап прощання з померлим. Родичі хочуть, щоб процес пройшов максимально гладко і при похованні не виникло неприємних моментів. Одним з потенційно небезпечних є опускання труни в яму. Щоб уникнути казусів, застосовується сінгуматор (ритуальний ліфт).
Сингуматор
Ритуальний ліфт для труни
Сингуматор – це пристрій для опускання труни в яму. Найчастіше процес опускання труни забезпечують друзі покійного, що прийшли на похорон, в крайньому випадку – працівники ритуального агентства. При опусканні труни не виключені неприємні ситуації, які змушують родичів понервувати – перекіс, обрив мотузок, на яких спускають труну, тряска. Іноді ситуація настільки напружена, що люди, що опускають труну, підвищують голос і лаються між собою, намагаючись давати «цінні вказівки».
Уникнути всіх неприємностей допоможе саме сінгуматор – ритуальний ліфт для труни. За допомогою сингуматора процес стає передбачуваним, механізм забезпечує плавне опускання труни в яму і родичам не варто турбуватися і відволікатися на такі дрібниці.
При замовленні сингуматора його монтують на місці поховання до приїзду траурної процесії. Всі механізми драпіруються тканиною, сама конструкція виглядає естетично і стримано. Вона не заважає підходу до могили і прощання з померлим. Після відбуття родичів і друзів померлого сінгуматор прибирають, при цьому могила залишається неушкодженою.
Як працює сінгуматор
Щоб мати уявлення про Сингуматор, розглянемо, як працює ритуальний ліфт. Він буває двох видів:
- електричний – працює за рахунок електроприводу і плавно опускає труну в яму. Є кілька швидкостей, переключення відбувається за допомогою пульта управління. Модель працює автономно, родичі можуть безперешкодно попрощатися з померлим і стояти поруч з труною при опусканні. Працює пристрій безшумно, не відволікає і не створює гучних звуків на кладовищі. Сингуматор підкреслює статусність процесії.
- механічний – більш доступний варіант, але не менш надійний. Труну опускається під дією спеціального важеля, а не електричного механізму. Весь процес відбувається точно так же – труну опускається плавно і без перекосів, немає причин переживати. Для приведення в дію механічного ліфта є працівник, який обслуговує сінгуматор. За сигналом розпорядника або родичів він повністю забезпечує процес.
За бажанням рідних сінгуматор можна не тільки задрапірувати тканиною, але і накрити ялиновими гілками, прикрасити квітами.
Оренда сингуматора в Києві
Щоб замовити сінгуматор для ритуальної церемонії, необхідно звернутися в ритуальне бюро «Реліквія». Ми виконаємо монтаж, демонтаж конструкції і забезпечимо повний супровід процесу занурення труни. Гарантуємо комплексне якісне обслуговування похоронної процесії під ключ.