Дезінфекція приміщення після смерті
Дезінфекцією приміщення після померлого називають санітарну обробку усіх поверхонь, включаючи миття підлоги, стін та меблів спеціальними дезінфікуючими засобами та усунення наслідків зараження. Зробити таке прибирання треба якомога швидше, одразу після вивезення тіла до моргу. Звичайні домашні засоби прибирання як оцет, миючі засоби для підлоги чи посуду та пилосос не знешкодять патогенну флору. Уся справа в тому, що вони націлені на видалення бруду та пилу, але не сприяють знезараженню кімнати.
Ціни на прибирання приміщень після смерті
- Приміщення від 40 до 70 кв.м. – від 5000 грн.
- Приміщення від 70 кв.м. – від 6000 грн.
- Дезінфекція – від 40 грн/м².
- Дезорація – від 30 грн/м².
Навіщо проводити дезінфекцію житла після небіжчика?
Часом родичі настільки сильно відчувають своє горе, що все інше залишається в них поза увагою. Їм здається, що ніякої загрози небіжчик не може становити, бо за життя він був дуже чуйною та доброзичливою особою. Втім, оточуючим слід розуміти помилковість такого мислення.
Скрізь природні витвори та шкіру небіжчика назовні просочуються різноманітні патогенні мікроорганізми. Вони становлять загрозу для життя мешканців квартири, насамперед для дітей та хворих на серце. Навіть здорова людина може відчути на собі фатальні наслідки від нехтування загальної безпеки. Ліжко чи крісло, на яких саме вмирали бабця чи дідусь, можуть спричинити тяжку хворобу у іншого члена родини, або навіть смерть. Ось чому до м’яких меблів слід ставитись з обережністю, чи взагалі їх утилізувати. Корпусні меблі зазнають меншої дії від трупної отрути. Здебільшого їх достатньо обробити хімічними розчинами для знешкодження інфекції.
Дезінфекція приміщень після померлих тварин
Смерть домашньої тваринки сприймається зі скорботою у родині. Особливо, якщо кіт чи собака прожили поруч із господарями кілька років та мали окремий куток в загальній кімнаті. Знайдений на цій місцині мертвим домашній улюбленець тим не менш становить неабияку загрозу для оточуючих. Насамперед ґазді слід потурбуватись за безпеку своїх близьких та якомога скоріше позбутися мерця.
У столиці України певні ритуальні компанії пропонують таку послугу, як дезінфекція приміщень після померлих тварин. За отриманням такого сервісу ви можете звернутись, наприклад, у похоронне агентство «Реліквія». Після вашого дзвінка наші спеціалісти приїдуть у захисних костюмах за вказаною адресою та проведуть необхідні заходи. Їм ви зможете довірити утилізацію тіла тварини, його ліжка, дезінфекцію особистого кутка та озонування приміщення.
Засоби для дезінфекції
Як було вже згадано раніше, звичайні засоби для миття підлоги чи посуду не сприяють знешкодженню хвороботворних організмів. Використання рідини для миття унітазів та кахлю спроможне зіпсувати недешеві ламінат чи меблі. Отже, слід звернутися до спеціалізованих хімікатів та реагентів.
- Розчин хлораміну. Використовуються для ретельної обробки м’яких меблів.
- Дезінфікуючі розчини. Їх складна формула націлена на знешкодження патогенної флори, залишаючи у недоторканості лаковані та поліровані поверхні меблів.
- Рідини, що містять флавоніди та фітонциди. Природні активні речовини сприяють пригніченню дії плісняви та грибку, поборюють збуджувачів інфекційних та вірусних немічей. У той самий час вони не викликають алергії у людини.
- Аерозолі, холодний та гарячий туман. Очищення повітря у приміщенні відбувається завдяки озонуванню чи аерації. При цьому патогенні мікроби попадають немов у кокон, та виносяться назовні протягом.
- Кварцові лампи. Кварцювання приміщення використовуються у найбільш складних випадках. Наприклад, якщо небіжчик залишався у кімнаті кілька діб та трупна отрута вже в’їлась у підлогу та стіни.
Увага! Природні біологічні рідини з під померлого можуть становити неабияку загрозу. Іноді для усунення наслідків потрібно проводити демонтаж підлоги та подальші ремонтні роботи.
Що включає в себе послуга «Дезінфекція приміщення після померлого»
Перелічимо основні роботи за цією послугою:
- Дезінфекція місця, де знаходилась небіжчиця. Видалення видимих продуктів розпаду, ретельна обробка поверхонь, утилізація білизни та спіднього.
- Вологе прибирання та дезінфекція твердих поверхонь (підлоги, стін, корпусних меблів) за допомогою спеціалізованих хімічних засобів.
- Дезінфекція м’яких меблів та килимів розчином хлораміну.
- За необхідністю – демонтаж підлоги, меблів для подальшої їх утилізації.
- Винос та вивезення сміття з подальшою утилізацією згідно санітарних норм.
- Обробка повітря у приміщенні за допомогою аерозолів/ туману/ кварцової лампи. Також проводиться дезодорація від неприємних ароматів.
У середньому на проведення дезінфекції приміщення після небіжчика витрачається кілька годин. Більш точний час та вартість послуги залежать від ступеню забрудненості, площі кімнати ті інших супутніх факторів.