Що робити з речами померлого

красивый гроб

Подібне питання поставало ще за часів наших пращурів. Особисті речі зазвичай вкладалися поряд із небіжчиком. Зайвий одяг чи побутове приладдя забирали родичі чи віддавали його як милостиню, дорогоцінності несли у церкву, де служили за померлого молебень. У наш час є чимало поодиноких громадян, яких ховають та розпоряджаються їх майном у майбутньому сторонні люди – у кращому випадку сусіди чи племінники. Звісно, ніяких особливих почуттів до старого секретера чи замурзаного записничка в них немає – лише бажання позбутися їх якомога швидше.

Ритуальне бюро Реліквія завжди допоможе терміново зібрати, винести та вивезти речі, які контактували із померлою людиною, в момент смерті (одяг, білизна, матрац, м’які меблі). Також допоможемо прибрати та продезінфікувати приміщення. Дзвоніть негайно.

Зміст:

Ритуальне бюро Реліквія завжди допоможе терміново зібрати, винести та вивезти речі, які контактували із померлою людиною, в момент смерті (одяг, білизна, мартац, м’які меблі). Также допоможемо прибрати та продезінфікувати приміщення. Дзвоніть негайно.

Пам’ятні речі

Переберіть шухлядки та скрині, продивіться усіляку дрібноту з різноманітних кутків помешкання. Окремо розкладіть фотокартки, колекційні монети, вирізки з журналів та платіжки. Залиште тільки необхідні, цінні та пам’ятні для вас особисто речі. Інший дріб’язок ліпше подаруйте друзям небіжчиці, продайте колекціонерам чи загальним чином утилізуйте.

старые фото

Що робити з меблями померлого?

Книжкова шафа, комод чи навіть стільці у кухні мають певну вартість. Тому спадкоємцям не варто викидати усі меблі з кімнати мерця. Спочатку треба обміркувати, чи дійсно предмети інтер’єру потребують заміни, чи досить лише косметичного ремонту або перестановки? Якщо ви все ж таки вирішили позбутися частки меблів, краще за все це зробити через сервіс OLX чи подібний йому. Обов’язково знайдеться людина, яка зацікавиться шифоньєром вашої бабусі та винесе його з вашої квартири безкоштовно.

Коли меблі утилізуються обов’язково

Є обставини, за яких меблі від померлого утилізуються обов’язково. Якщо небіжчика було знайдено у кімнаті через кілька днів після загибелі чи він помер у власному ліжку, то від м’яких меблів слід негайно позбутися. Їх ні в якому разі неможна передавати комусь, бо тим самим ви наражаєте на небезпеку ні в чому невинних людей. Патогенна флора від мерця може спричинити алергію, тяжке захворювання чи навіть смерть. Корпусні меблі мають бути ретельно продезінфіковані чи навіть спалені.

У той самий час не слід побоюватись залишати якісь меблі від небіжчика, якщо трагічний випадок стався поза домівкою. За таких умов шафа, чи навіть тахта, не містять у собі ніякої загрози. З іншого боку, родина може мати особисті морально-етичні перешкоди щодо подальшого використання меблів померлого. У такому разі радимо звернутися до соціальних служб чи притулків, де вам дадуть адресу малозабезпечених сімей, яким ваші меблі стануть у нагоді.

Що робити з одягом мерця?

Ще два сторіччя тому до одягу відносились більш шанобливо, ніж зараз, бо людина мала не більше зо 2-3 наряди одночасно. Нині, коли в кожної родини шифоньєри буквально заповнені різноманітним одягом та взуттям, вже існує інше ставлення до речей. Але і в сьогоденні можна з розумом розпорядитись особистим майном померлого, аби ж було бажання та час.

Одяг, в якому людина померла

Увесь одяг, що був на мерці в останній момент його життя, слід поховати у могилі. Якщо немає змоги так вчинити, то речі або спалюють, або ретельно закопують у затишному місці. Не достатньо проти викинути їх у бак для сміття, бо тим самим ви наражаєте на небезпеку нужденних, що можуть скористатися цим одягом.

Цікаво! У іудеїв до могили вкладають також простирадла, якщо на них залишилась кров небіжчика.

Нові чи репрезентативні одяг та взуття

Речі з биркою чи вдягнені кілька разів можуть бути реалізовані через торгову мережу чи інтернет. Деякі родичі вдаються до переробки джинсів чи плаття під свій розмір – на згадку про близьку людину. Звісно, одяг можна також подарувати чи віднести до Центрів допомоги біженцям/ переселенцям. У притулках приймають ношені, але чисті речі, з працюючими блискавками та наявними ґудзиками. Сюди ви можете принести навіть дамські сумки чи біжутерію.

Увага! За санітарними вимогами до дитячих будинків чи інвалідних притулків приймають лише нові речі.

Речі, що мають неабиякий вигляд

Одяг, простирадла, ковдри, рушники та інше майно, що має неабиякий вигляд, але чисте, також користується попитом. Чимало притулків для безпорадних тварин та ветеринарні лікарні із задоволенням приймають такі речі та використовують їх у якості підстилці у клітинах котів та собак. Інший варіант – віднести скарб до найближчого СТО. Механіки дадуть раду навіть ганчіркам, бо наприкінці робочої зміни їх руки завше забруднені.

Коли слід позбавлятись від речей померлого?

Якоїсь встановленої дати у календарі для цього немає. Православний люд вважає, що всі речі покійного мають залишатись у домівці до самих Сороковин. У католиків та іудеїв строк скорботи обмежений першим місяцем. Отже, віруючій людині мабуть слід зважати на ці правила.
З іншого боку, соціальні чи решта обставин можуть тиснути на родину померлого. Наприклад, треба звільнити винайману квартиру від речей небіжчика. У такому разі не слід чекати сакральних 40-ка діб. Розпорядіться майном близької людини із розумом та за велінням серця.

Увага! М’яких меблів, простирадла, матраца та одягу, що контактували із небіжчиком, слід позбутися негайно. У помешканні, де було знайдено мерця, генеральне прибирання проводять якомога скоріше. Ритуальне бюро Реліквія допоможе вам якнайшвидше прибрати та продезінфікувати приміщення, терміново вивезти речі на смітник.