Вінець у труну

girlianda

 

Квітковий вінець у гроб покладають на подушку навкруги голови небіжчика. Цей аксесуар справляє на відвідувачів похорону неабияке враження – здається, що померлий нарешті дійшов до злагоди та миру з самим собою. Використання його у наш час факультативне й він слугує скоріше як прикраса. Але ще сторіччя тому покладені в головах гілки ялинки чи букети сухоцвітів виконували й практичну роль.

Зміст:

Призначення гірлянди в труну

З перших хвилин настання смерті в тілі сконалого починають розвиватись патологічні процеси. Усі органи поступово відмирають, наповнюються біологічними рідинами та починають розкладатись. Через шкіру та природні отвори спочилого патогенна мікрофлора розповсюджується у повітрі, створюючи небезпеку для здоров’я оточуючих. Саме тому померлих у найкоротший час намагаються відправити до моргу.

У давнину покійників зазвичай звозили до жальників – розташованих на околиці поселення, спеціальних ямах для перебування мерців до похорону. Звісно, таке відношення обурювало заможних громадян. Тож вони здебільшого залишали небіжчиків вдома, переховуючи їх у сінцях, або у нежилому прохолодному приміщенні – лазні, стайні. Але навіть такі попереджувальні заходи не могли перешкодити розповсюдженню специфічного смороду тління.

Аби побороти гнильний запах від мерця застосовували народні методи – вкладали у домовину мішечки з ароматичними сумішами, гілки пряних трав, хвойні гілочки та інші вельми запашні рослини. До речі, свіжі польові та садові квіти не використовували для таких цілей, бо вони могли викликати побуріння обличчя покійного. Лишень троянди не мають такого впливу, бо є культурним різновидом шипшини, суцвіття якого здатні загоювати рани та знезаражувати гнойні процеси.

Цікаво! В труну до самогубців вкладали мак, осину та терен, аби той, хто наклав на себе руки не з’являвся живим і не лякав своїм виглядом.

Як вибрати вінець до труни

У сучасних реаліях гірлянда до труни найчастіше виготовляється зі штучних матеріалів. Маючи широкий вибір, тим не менш радимо дослухатись до наступних порад:

  • Розмір звичайного вінця близько 40 см. Якщо спочилий мав крупну або ж, навпаки, малу голову, слід заздалегідь повідомити флористів про бажану довжину гірлянди.
  • Вінець для дорослого складається з семи суцвіть, для дитини – з п’яти. Великі квіти обирають для літніх або повних осіб, середні – для рано відійшовших у майбуття та худорлявої комплекції.
  • Колір композиції обирають згідно віку сконалого, його одежини, зажиттєвого статусу, по інших параметрах, навіть за поєднанням з оббивкою домовини.

Замовити гірлянду в гроб

Ритуальний магазин фамільного похоронного бюро РЕЛІКВІЯ пропонує похоронні гірлянди до труни у різноманітних кольорах та розмірах. Ви можете замовити у нас квіткові композиції, виконані у єдиному кольорі (бюджетний варіант), з чергування суцвіть, з додаванням інших декоративних елементів. Обговорити детальніше дизайн траурного атрибуту можна з нашим консультантом.