Обрати труну за розміром – правила розрахунку

Існує безліч прикмет в яких фігурує труна. Вважається, що вона обов’язково має бути пристосованою до небіжчика, бо в інакшому випадку це віщує другу трагедію у сім’ї. Аби завадити цьому біля померлого тендітної статури по боках та в ноги підкладають додаткові подушки. Але ці хитрощі не спрацюють, якщо людина за життя мала великий зріст. Про те, як уникнути конфузу та правильно розрахувати габарити смертного ложа піде далі у статті.
Зміст:

Що треба знати про померлого?

Для розрахунку довжини труни вам знадобиться наступна інформація:

  • Зріст людини за життя.
  • Зріст людини після смерті.
  • У що буде взута людина на похованні.

Перший параметр вам підкажуть родичі сконалого. Зазвичай члени родини пам’ятають зріст мерця з точністю до 2-3 см. Другий параметр можуть повідомити патологоанатоми у морзі. Різниця між цими двома значеннями може сягати до 15 см. Уся справа в тому, що за життя наші м’язи напружені, а після смерті йде їх повільна релаксація. Таким чином відстань від маківки до нижніх кінцівок у небіжчика стає більшою.

Розмір взуття також важливий, якщо планується поховання у мештах замість капців. Краще заздалегідь передбачити усі нюанси, аби при закритті труни не виникло складнощів.
гроб

Загальне правило розрахунку довжини гробу

Найпростіше розрахувати довжину труни таким чином: до зрісту людини за життя додати 15-20 см. Далі число округлюють до більшого кратного 10.

Приклад

Зріст сконалого був 173 см. Додавши 15 см маємо 188 см. Після округлення маємо число 190 см, яке і є шуканою довжиною труни. Якщо на проводах у далеку путь небіжчик буде у взутті на підборах, то краще замовити гроб довжиною 200 см. Таким чином можна буде приховати не тільки природнє подовження м’язів мерця, але й накат подушки у головах.

Високій людині – тільки оббиті тканиною гроби або виготовлені під замовлення

Лаковані та виготовлені з масиву деревини гроби зазвичай мають довжину 170-200 см. Якщо небіжчик за життя мав зріст більший за 185 см, то родичам слід звернути увагу на оббиті тканиною ритуальні атрибути. Справа у тому, що для їх виробництва використовують звичайну дошку, що значно спрощує корегування довжини моделі. Надалі основу з деревини декорують у звичайний спосіб.

Загальне правило розрахунку ширини гробу

Стандартна ширина труни становить 60 см. Проте для людини кремезної статури це значення замале. У похоронній індустрії моделі труни підвищених розмірів навіть мають окремі назви:

  • Колода. По ширині та висоті йде перевищення за Стандарт на 10 см.
  • Спецколода. По ширині та висоті йде перевищення за Стандарт на 15-20 см.
  • Домовина. По ширині та висоті йде перевищення за Стандарт на 25+ см. При цьому борта гроба нарощуються індивідуально, а дно підсилюється додатковим шаром дошки.

белый гроб

Для кремезних людей та велетнів – розрахунок за розміром одягу

Якщо зріст небіжчика – величина більш-менш стала, то під час вирахування ширини труни виникають неабиякі складнощі. Простіше за все орієнтуватись при розрахунку на розмір одягу померлого за життя:

  • Колода – розміри 52-56;
  • Спецколода – розміри 56-60;
  • Домовина – розміри 60 та вище.
Важливо! Оскільки домовини мають певні індивідуальні особливості, їх виготовлення зазвичай замовляється окремим чином.

Ритуальне бюро Реліквія завжди допоможе родичам померлої людини підібрати труну за розміром людини. Також ми завжди готові запропонувати труну у кількох цінових сегментах: економ, стандартну та елітну.