Текстильні вироби для похорону

саркофаг

 

Родинне похоронне бюро РЕЛІКВІЯ представляє широкий асортимент текстильних виробів для поховання. Умовно таку категорію товарів можна поділити на:

  • оздоблення в гроб,
  • одяг для спочилих,
  • траурний одяг для людей у жалобі,
  • аксесуари для вшанування померлого.

Нижче буде надано коротку характеристику кожній з наведених груп товарів та подано сакральне значення похоронної атрибутики.

Зміст:

Важливо! Текстильні ритуальні вироби можуть відрізнятись зовнішнім виглядом та формою у залежності від конфесійної приналежності чи національності небіжчика.

Оздоблення в труну

Традиційно саван, постіль та подушку в домовину обирають в одному кольорі, бажано, вироблених з однієї тканини. Окрім кипінно-білих аксесуарів наш магазин ритуальних товарів пропонує оздоблення до труни у кремовій, сріблястій чи золотавій барві. Для захоронення мусульман використовують оздоби білого чи зеленого фарбування.

Саван чи покривало в домовину

Поховальний полог на прощанні вкриває небіжчика до грудин, аби здавалось, що він нібито спить. Перед закриттям кришки труни саван опускають на чоло, показуючи присутнім, що той сон є вічним та без просипу.

Цікаво! Покривало для похорону використовують юдеї, мусульмани та православні. Християни західних течій вважають цей ритуальний аксесуар на похованні факультативним.

Подушка в гроб

Подушка під голову має фіксувати голову сконалого у одному положенні. Небіжчик має лежати так, аби його погляд був спрямований на складені на грудях руки і ні в якому разі не на присутніх на сумному заході. Обираючи подушку особливу увагу приділяють її наповнювачу – він не повинен бути занадто м’яким чи твердим. Інакше голова мерця задереться вгору чи почне розгойдуватись при перенесенні домовини.

Постіль

Постіль – то є завелике простирадло, яке велично спадає складками по краях труни. Такий аксесуар надає певної духовності церемонії, бо завдяки саме йому здається, немов би покійник лежить на білій хмарині. Для родичів спочилого дуже важливо, аби остання мить перебування їх близького на землі добре запам’яталась. Тож цей текстильний виріб досить затребуваний на публічних заходах.

Одяг для похорону

женское платье для похорон

Після сконання тіло людини природнім шляхом збільшується на 1-2 розміри. Відбувається це завдяки внутрішнім процесам розкладу тканин та розслаблення усіх м’язів. Як результат, одяг придбаний за життя померлого може виявитись замалим. У таких випадках пропонуємо придбати комплект одягу для похорону по факту смерті. У набір входять:

  • сукня (жіночий варіант) чи костюм (чоловічий варіант);
  • панчохи (жіночий варіант) чи шкарпетки (чоловічий варіант);
  • платок на голову (жіночий варіант) чи носовичок (чоловічий варіант);
  • спідня білизна.

мужской костюм

Важливо! Одяг для небіжчика слід купувати в спеціалізованому магазині, бо він не пристосований для носіння, шиється по особливим лекалам та меншовартісний.

Капці для похорону

Поховальні капці можна придбати разом з оздобленням до гробу чи окремо. Вироблені з тканини чи штучної шкіри з м’якою підошвою, вони мають особливе, сакральне значення. Вважається, що сконалий тихою ходою зможе наблизитись до Бога, не турбуючи інших мешканців Райської обителі. Втім, звичайне взуття на низьких підборах також лічитиме на похороні. А м’які капці у такому разі вкладають до домовини збоку від спочилого.

Траурний одяг для людей у жалобі

Присутні на похорону зазвичай вдягають чорні нарукавні пов’язки (чоловіки) чи чорні платки/ ґудри/ мантильї (жінки). На публічних заходах носії гробу вдягнені в уніформу ритуальної служби.
похоронный платок

Подушечки для винагород

Оксамитові подушечки для винагород використовуються під ордена (на кожний окремо) та медалі (до 4-х на одну подушечку). Під час поховальної ходи їх несуть поперед ритуальних вінків, у траурній залі їх розміщують біля труни.

Сімейне похоронне бюро РЕЛІКВІЯ представляє широкий асортимент ритуальних товарів для проведення похорону або кремації. Отримати безкоштовну консультацію та оформити замовлення можна цілодобово.