Посмертна маска

gogol

 

Найчастіше за все на останній посмертній світлині родина не впізнає свого померлого. Причин тому є декілька: якість відтворення кольорів та оборудки, природнє викривлення образу сконалого, нанесення спотвореного гриму. Зберегти більш достовірним вираз обличчя небіжчика можна за допомогою виготовлення ритуальної маски.

Зміст:

Важливо! Перед початком роботи скульптор зазвичай вводить ін’єкції консервантів, що розслаблюють м’язи померлого. Така процедура допомагає нівелювати признаки можливих страждань покійного та сформувати більш благосний вигляд.

Історія посмертних масок

Посмертні маски були відомі ще у Давньому Римі. Родини заможних патриціїв замовляли їх виготовлення зі срібла, бронзи чи навіть золота. Унікальні вироби потім прибирали на схованку до фамільного релікварію. Таким чином потомки завше могли вказати, від кого з предків здобули ті чи інші типові риси обличчя, а також похвалитися стародавністю свого роду.

Звісно, сучасників більше цікавлять відомі постаті у минулому, а не римські багатії. Тож зараз у музеях по різних кутках світу можна побачити посмертні маски Тутанхамона, Марії Антуанети, Пушкіна і навіть Володимира Висоцького.

Матеріали для посмертної маски

Ритуальні маски на металевій основі були популярні у минулому. Зараз доступні загалу залізо, нікель чи олово вважаються недовговічними, бо окислюються з часом, а дорогоцінні золото, бронза та срібло досить м’які, тож часто піддаються подряпинам, продушинам чи іншим пошкодженням. У наш час ритуальні маски найчастіше виготовляють з латуні чи акрилату.

Акрилат

Штучний матеріал, який поєднує у собі міцність натурального каменю та природню гнучкість. У якості основних інгредієнтів виступають акрилові смоли та мармурова крихта. З ним просто працювати, завдяки чому готові вироби замовник може отримати вже за декілька діб.

Латунь

В мідно-цинковий сплав іноді додають невелику частину олова, нікелю чи інших хімічних елементів. Відрізняється твердістю, довговічністю та стійкістю, на відміну від первинних металів. У часи Августа у Давньому Римі сполука мала назву орихалк і з неї чеканили монети. Латунна похоронна маска складніша у виробництві, тож і дорожча. Рідні спочилого зможуть отримати кінцевий виріб лише через місяць після зняття відбитку.

Виготовлення посмертної маски

Знімати відбиток з обличчя померлого слід протягом першої доби після сконання. Бо вже через 24 години лицьові м’язи стають м’якішими чи дерев’яніють й рідний образ спотворюється. Отже, близьким небіжчика треба поспішати з викликом майстра.

Попередній етап – бальзамування

На попередньому етапі формується основа для майбутнього відбитка. У обличчя в певні місця вколюють ін’єкції бальзамуючої речовини, на шкіряні покрови накладають відрізи тканини, просякнуті консервантами. Звичний вираз обличчя формується за підказками родичів чи за допомогою світлин.

Основний етап – зняття відбитку

На підготовлене обличчя наноситься лопаточкою спеціалізована пластична суміш. Вона швидко застигає, тож усі роботи виконуються швидко й обережно. Вже через 15-20 хвилин відбиток для ритуальної маски можна знімати.

Останній етап – виготовлення

За наявного відбитку у майстерні виготовляють форму для відливу готового виробу. Якщо замовник побажає отримати декілька масок, то їх кількість треба повідомляти заздалегідь.

Замовити посмертну маску в похоронній службі Реліквія

Родинне похоронне бюро Реліквія з зарозумілістю відноситься до побажань рідних померлого увічнити образ дорогої людини у форматі 3Д. Наші співробітники готові взяти на себе перемовини з адміністрацією моргу, виклик скульптора та організацію бальзамування тіла. У випадку, коли родичі за певних обставин не зможуть бути присутніми на попередньому етапі підготовки, ми візьмемо на себе відповідальність проконтролювати усі процеси, аби схожість кінцевого результату до очікувань була максимальною.

Оформити заявку на виготовлення ритуальної маски, замовити доставку товарів на похорон та проконсультуватись з інших питань погребальної галузі ви зможете на нашому сайті.