Коли прибирають вінки після похорону

венок на кладбище

 

З давніх давен ритуальні вінки використовуються як прояв пошани та поваги до померлої людини. Ними прикрашають траурну залу під час публічної церемонії прощання, їх доручають нести учасникам погребальної ходи, а потім залишають біля нової могили. Виготовлені під замовлення квіткові композиції овального формату покладають до воїнських меморіалів в урочисті дати.

Сакральний сенс вінків для поховання – оберігати душу новопреставленого, якого тільки но поховали. Однак з яких би довговічних штучних чи натуральних матеріалів не був зроблений погребальний аксесуар, через якийсь проміжок часу його треба буде утилізувати. Коли краще прибирати вінки після похорону доповімо далі у статті.

Зміст:

Рішення 1. Раціональне

Не кожна людина має змогу відвідувати гробовища у якусь встановлену дату. Тож якщо наступного візиту на погост до своїх померлих родичів ви помітите на їх могилах зав’яле листя чи суцвіття, пожовклу зелень чи ялицю, інші причини за яких квіткову композицію слід прибрати – довго не вагайтеся, та покладіть її до урни. Якщо у букеті ви нарахували одну чи дві засохлі рослини, акуратно видаліть їх та залиште решту на місті.

У загальному випадку натуральні рослини зберігають свій привабливий вигляд протягом 1-2 тижнів, штучні – близько 2-4 місяців. На строк збереження поховальних атрибутів мають великий вплив погодні умови. Наприклад, взимку, особливо у снігову та морозну днину рослинні ансамблі виглядають гарнішими, аніж влітку, знаходячись під сонячним промінням, чи восени опісля зливи.

Живі квіти прибирають через 1-2 тижні, коли вони втратили свій первісний вигляд, вінки зі штучних квітів – через 2-4 місяці залежно від якості матеріалу, що виготовляється.

uborka-venkov

Рішення 2. Традиційне

Існує традиція, за якою відвідувачі цвинтаря кожен раз несуть до могил нові букети, а ті, що були, без якихось докорів сумління утилізують. Окрім цього з примогильної ділянки прибирають сміття, опалі гілки, пожовкле листя, полють бур’ян. Допустимо часткове оновлення квіткового ансамблю чи використання корзин/ вазонів вдруге, з новими вже рослинами.
Психологи стверджують, що така звичка радше допомагає живим, аніж померлим. Завдяки оновленню зовнішнього вигляду могили оновлюється духовно й сама людина, приходять до ладу думки. Увесь час, за якого відбувається прибирання, родичі мимоволі згадують небіжчика та відчувають наче душа спочилого стоїть поряд та споглядає за усіма діями.

Рішення 3. Православне

У православ’ї існують особливі сакральні дати по померлому. На Третини відбувається похорон, на Дев’ятини та Сороковини правлять служби та навідуються до похованого. До тих самих дат підводять й прибирання у кімнаті сконалого, перегляд його особистих речей. Взагалі то перші сорок діб родина призвичаюється до життя без дорогої серцю людини.

У згадані дні також прибирають вінки на кладовищі: на 9-й день утилізують букети, складені з натуральних рослин, на 40-й – зі штучних. Таку звичку набули представники й інших релігійних деномінацій, навіть якщо помин справляють через тиждень чи місяць по смерті близького.

Коли не бажано ходити до погосту?

pravoslavie

Священики східної гілки християнства радять прихожанам не відвідувати цвинтар у такі дати:

  • на Святки, тобто з 7-го по 20 січня;
  • у Пасху, тобто починаючи з Чистого четверга й до кінця Світлої седмиці;
  • у Дванадесяті свята, тобто на 12 найважливіших після Пасхи свят, які присвячені життю Ісуса та Богородиці.

Також Церква не схвалює візити до некрополю у неділю, бо її асоціюють із малим Воскресінням Господнім.

Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ пропонує траурні вінки зі свіжих живих та штучних квітів, ритуальні букети, траурні кошики з доставкою по Києву та Київській області. Телефонуйте нам у будь-який час та замовляйте доставку.