Як обрати траурну стрічку

траурна стрічка

 

Невеличка за довжиною смужка тканини чорного кольору, зав’язана на плече, вінку чи прикріплена до фотографії небіжчика, символізує жалобу рідних та близьких померлого. Важко згадати, у який період траурна стрічка вперше стала використовуватись під час похорону, проте зараз цей аксесуар є невід’ємною часткою скорботної церемонії.

Зміст:

Траурні стрічки на фото и вінку

За довжиною ритуальні стрічки поділяються на довгі та короткі. За цим параметром відрізняють і їх призначення.

  • Короткі. Пов’язують на плече чи закріплюють на фото спочилого у нижньому правому кутку. Щоправда, у селах найчастіше використовують платки – їх пов’язують на руку могильникам, носіям труни та іншим учасникам погребальної ходи. Якщо проводиться прощання з військовослужбовцем, пожежником, працівником правоохоронних органів, що загинули під час виконання посадових обов’язків, то за протоколом до траурної стрічки чорного кольору додають ще одну, жовто-блакитну, тої ж ширини.
  • Довгі. Використовують у якості декору – для оформлення траурної зали чи квіткових ансамблей. На прикріплених до ритуальних вінків широких стрічках чорного, сріблястого, білого чи навіть бордового кольору ймовірніше за все буде напутній напис чи співчутливе звертання до рідних сконалого.

вічна память

Матеріал для траурної стрічки

Траурні стрічки виробляють з тканини чи щільного паперу. Смужки атласу, сатину чи шовку перед використанням обробляють антипірітними та водовідштовхуючими засобами. Навіть на паперові стрічки наноситься глянцеве покриття, аби виріб якомога довше протистояв негоді та зберігав свій первісний вигляд під дією ультрафіолету.

Колір траурної стрічки

Традиційна чорна фарба стрічок на похорон вважається універсальною. Проте ви можете вжити й інші кольори для відзначення своїх почуттів до померлого.

  • Білий/ Сріблястий. Використовують на проводах молодиць, молодиків чи священиків.
  • Жовто-Блакитний. Кольори державного прапору повідомляють, що загиблий віддав життя за рідну Україну.
  • Малиновий/ Карміновий/ Червоний. Застосовують на урочистих проводах політиків, діячів науки чи мистецтва та інших відомих осіб.
  • Зелений/ Фіолетовий. Траурні кольори у мусульман.

Нанесення тексту на стрічку

Напис на смужку тканини наноситься з допомогою UV-плотеру та фарби типу «металік». На паперових аксесуарах текст може бути надрукований на принтері, або написаний вручну. Типовими вважаються фрази «Коханому чоловікові. Від дружини», «Затишного спочинку тобі, милий дідусь», «Івану Валентиновичу. Від працівників типографії №5». Процес виготовлення займає не більше години.

Важливо! Обраний дотепний напис має складатись щонайбільше з 10 слів, бо стрічка має невелику довжину.

Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ завжди готове Вам допомогти, проконсультувати, підібрати жалобну стрічку на ритуальний вінок або на фотографію померлої людини. Дзвоніть у будь-який час.