Гримування померлого

грим

 

Одразу після смерті у людському організмі починає відбуватись природній розпад тканин. Зазвичай першими зазнають його дію внутрішні органи, проте й на зовнішній вид сконалого це також впливає. Лице й кінцівки небіжчика стають плямистими та змінюють колір, з’являються різного типу виділення, м’язи зазнають дивних скорочень. За цих обставин навіть родичі перестають впізнавати померлу особу.

Зміст:

Відтворення зажиттєвого образу

Найчастіше до гримування спочилого вдаються за його трагічної смерті. Дорожньо-транспортна пригода, вбивство, нещасний випадок чи інші погані фактори сприятимуть понівеченню обличчя. Навіть якщо фатальний кінець стався вдома, існує вірогідність спотворенню зовнішності мерця. Наприклад, тіло було знайдено через кілька діб після трагедії чи відхід у майбуття відбувся за пекучої пори року.

Відтворення звичного виразу обличчя у покійного досягається шляхом відповідного догляду за шкіряними покровами. Змочені у специфічних рідинах пов’язки, масаж м’язів обличчя, посмертний грим – є неповним переліком заходів танатопрактика. Навіть у найкритичніших обставинах за допомогою ряду маніпуляцій померлий набував вигляду немов заснув вічним сном. Завдяки застосованим технікам особи у жалобі сприйматимуть похорон трохи спокійніше, їх рівень тривоги значно знизиться. Рідні небіжчика відчуватимуть полегшення від думки, що вони зробили усе можливе для похованого.

грим палитра

Посмертний грим: особливості нанесення

Неможна ось так просто взяти звичайну декоративну косметику та змінити лік покійного. Існують певні особливості в накладенні посмертного гриму. Наведемо лише кілька з них.

  • Танатопрактики використовують спеціальні косметичні засоби для сконалих. Вони відрізняються від звичайних можливістю рівномірного нанесення на холодну шкіру та щільністю, скрізь яку не проступатимуть різноманітного типу некрози.
  • Перед початком усіх процедур небіжчика бальзамують. Іноді вистачає накладення пов’язок з консервуючими рідинами на шкіряну поверхню чи кількох ін’єкцій.
  • На видимі частини лиця й тіла накладається силіконова основа. Це необхідно задля нівелювання продушин, пухлин та інших дефектів.
  • Буває, що масаж мімічних м’язів не надає реального ефекту. Тоді для корегування виразу обличчя використовують віск та спеціальні вкладки. У крайніх випадках вдаються до хірургічного втручання.
  • Тональні засоби наносять за допомогою аерографа. Спонжи та пензлики не застосовують, аби не пошкодити тонку шкіру.
  • Після нанесення тону використовують тіні та рум’яна для надання обличчю об’ємів. На цьому етапі вже можна наносити мейк-ап звичайними декоративними засобами. Найчастіше це туш, губна помада чи підводка з особистої косметички померлої.
  • Закінчивши макіяж переходять до створення зачіски та нанесення манікюру.
Важливо! Обов’язковою вимогою для відтворення зажиттєвого образу небіжчика є використання індивідуальних засобів захисту – маски, рукавиць, костюму.

Танатопрактика – новина у ритуальній сфері

Танатопрактик – то є порівняно нова професія для сфери ритуальних послуг. Обов’язки спеціаліста складаються щонайменше з обмивання, вдягання, бальзамування спочилого, а також гримування обличчя й інших видимих частин тіла. Вміння використовувати спеціалізовану танатокосметику відрізняє професіонала від пересічного санітара. Окрім специфічних засобів з унікальними складовими в нього обов’язково знайдеться особливий інструментарій.

Важливо! За яких би трагічних обставин не відбулась смерть вашого близького, танатопрактик зробить усе можливе, аби відтворити його зажиттєвий образ та зменшити тягар переживань під час поховання.

Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ завжди готове Вам допомогти з бальзамуванням, нанесенням гриму, збереженням тіла покійного в морзі до проведення кремації або похорону. Дзвоніть у будь-який час.