Чи можна поховати поряд розлучене/ позашлюбне подружжя?

супруги

 

Тенденція жити спільно не реєструючи свої стосунки з кожним роком набирає обертів. Коли в родині злагода, то люди й не задумуються про формальну сторону союзу. У той самий час ніяке багате весілля чи штамп у паспорті не гарантують любові і вірності назавжди. Зовсім по-іншому дивляться на оформлення стосунків державні установи, відповідальні за поховання. Найчастіше особи, що не мають родинних зв’язків, не матимуть право займати могили поряд.

Зміст:

Діючи у рамках Закону

Спільне проживання чоловіка та жінки протягом тривалого терміну без офіціальної реєстрації в РАГСі по закону не вважається шлюбом. Це означає, що між даними особами не виникають права та обов’язки, що притаманні подружжю. Тож після сконання одного з співмешканців інший не може пред’являти ніяких претензій на яку-небудь власність померлого, житло (якщо воно належало за життя сконалому чи його родичам) та навіть на поховання поряд зі спочилим. Останній факт є досить суттєвою перешкодою для дітей, що мріють з’єднати своїх батьків після смерті, але самі були народжені поза шлюбом чи їх мамо й тато були розлучені.

Юридично, тільки за умови наявності родинних зв’язків один померлий може бути похований поряд з іншим небіжчиком. Свідоцтво про шлюб є тим самим документом, що засвідчує законність такої процедури. Якщо ж двоє людей не оформили офіційно свої стосунки чи були у розлучені, то вважається, що вони не мають ніяких родинних зв’язків.

Діючи за християнськими канонами

Для Панотця кожна людина – то є окрема духовна сутність. У Євангеліях від Марка та Матвія таким чином описується подальше буття душ:

  • Бо як із мертвих воскреснуть, то не будуть женитись, ані заміж виходити, але будуть, немов Анголи ті на небі. (Марка 12:25)
  • Бо в воскресенні ні женяться, ані заміж виходять, але як Анголи ті на небі. (Матвія 22:30)

Таким чином, апостоли стверджують, що усе земне після смерті залишається на землі, у тому числі й родинні зв’язки. Тож близькість могил ніяк не вплине на той факт, чи будуть душі померлих співіснувати разом й у потойбіччі. Якщо ж духовні сутності дійсно з’єдналися між собою, то ніяка відстань між похованнями не стане перепоною для того, аби Господь їх знов поєднав після Воскресіння.

Діючи по-людськи

Навіть після розлучення деякі пари знов сходяться коротати свій вік. Співіснуючи разом тривалий термін чоловік та жінка можуть навіть й не замислюватись про реєстрацію своїх стосунків. Тож мабуть поховання поряд людей, що жили наприкінці свого життя у злагоді, то є вчинення «по-людськи» у такій ситуації. Як це зробити не порушуючи закон? Наведемо два приклади.

Спільні діти

Влаштувати погребіння разом для своїх батьків може їх спільна дитина. Тож, наявність Свідоцтва про шлюб є факультативною. Головне, аби виконувались наступні умови:

  • на спільну дитину переоформлена родинна ділянка на цвинтарі;
  • обидва батьки офіційно признали дитину (у т. ч. всиновили).

Як спільний родич, він має повне право захоронити тіла своєї неньки та батька у поруч розташованих могилах.

Важливо! Якщо на ділянці гробовища було поховано спільну дитину, то обидва батьки мають рівні права на поховання поряд, не дивлячись на наявність офіційно встановлених родинних зв’язків між собою.

Сусідні комірки колумбарію

Останнім часом кремації піддають більше за 60% померлих в Україні. Маючи при собі дві урни з прахом чоловіка й жінки, що за життя співмешкали, родичі чи знайомі можуть розмістити їх у сусідніх комірках колумбарію. Іноді для такої процедури потрібно буде вилучити першу урну з іншої ніши чи навіть викопати з родинної могили, куди вона була захоронена.

kolumbariy

Сімейне ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ з порозумінням ставиться до зажиттєвих побажань спочити після смерті разом зі своїми близькими. Ми докладемо усі наші зусилля, аби справдити їх волю у рамках закону й здійснити гідний обряд поховання для ваших померлих родичів. З усіма питаннями, що стосуються похоронної сфери, звертайтеся цілодобово.