Чи можна поховати поряд розлучене/ позашлюбне подружжя?
Тенденція жити спільно не реєструючи свої стосунки з кожним роком набирає обертів. Коли в родині злагода, то люди й не задумуються про формальну сторону союзу. У той самий час ніяке багате весілля чи штамп у паспорті не гарантують любові і вірності назавжди. Зовсім по-іншому дивляться на оформлення стосунків державні установи, відповідальні за поховання. Найчастіше особи, що не мають родинних зв’язків, не матимуть право займати могили поряд.
Зміст:
- Діючи у рамках Закону
- Діючи за християнськими канонами
- Діючи по-людськи
- Спільні діти
- Сусідні комірки колумбарію
Діючи у рамках Закону
Спільне проживання чоловіка та жінки протягом тривалого терміну без офіціальної реєстрації в РАГСі по закону не вважається шлюбом. Це означає, що між даними особами не виникають права та обов’язки, що притаманні подружжю. Тож після сконання одного з співмешканців інший не може пред’являти ніяких претензій на яку-небудь власність померлого, житло (якщо воно належало за життя сконалому чи його родичам) та навіть на поховання поряд зі спочилим. Останній факт є досить суттєвою перешкодою для дітей, що мріють з’єднати своїх батьків після смерті, але самі були народжені поза шлюбом чи їх мамо й тато були розлучені.
Юридично, тільки за умови наявності родинних зв’язків один померлий може бути похований поряд з іншим небіжчиком. Свідоцтво про шлюб є тим самим документом, що засвідчує законність такої процедури. Якщо ж двоє людей не оформили офіційно свої стосунки чи були у розлучені, то вважається, що вони не мають ніяких родинних зв’язків.
Діючи за християнськими канонами
Для Панотця кожна людина – то є окрема духовна сутність. У Євангеліях від Марка та Матвія таким чином описується подальше буття душ:
- Бо як із мертвих воскреснуть, то не будуть женитись, ані заміж виходити, але будуть, немов Анголи ті на небі. (Марка 12:25)
- Бо в воскресенні ні женяться, ані заміж виходять, але як Анголи ті на небі. (Матвія 22:30)
Таким чином, апостоли стверджують, що усе земне після смерті залишається на землі, у тому числі й родинні зв’язки. Тож близькість могил ніяк не вплине на той факт, чи будуть душі померлих співіснувати разом й у потойбіччі. Якщо ж духовні сутності дійсно з’єдналися між собою, то ніяка відстань між похованнями не стане перепоною для того, аби Господь їх знов поєднав після Воскресіння.
Діючи по-людськи
Навіть після розлучення деякі пари знов сходяться коротати свій вік. Співіснуючи разом тривалий термін чоловік та жінка можуть навіть й не замислюватись про реєстрацію своїх стосунків. Тож мабуть поховання поряд людей, що жили наприкінці свого життя у злагоді, то є вчинення «по-людськи» у такій ситуації. Як це зробити не порушуючи закон? Наведемо два приклади.
Спільні діти
Влаштувати погребіння разом для своїх батьків може їх спільна дитина. Тож, наявність Свідоцтва про шлюб є факультативною. Головне, аби виконувались наступні умови:
- на спільну дитину переоформлена родинна ділянка на цвинтарі;
- обидва батьки офіційно признали дитину (у т. ч. всиновили).
Як спільний родич, він має повне право захоронити тіла своєї неньки та батька у поруч розташованих могилах.
Сусідні комірки колумбарію
Останнім часом кремації піддають більше за 60% померлих в Україні. Маючи при собі дві урни з прахом чоловіка й жінки, що за життя співмешкали, родичі чи знайомі можуть розмістити їх у сусідніх комірках колумбарію. Іноді для такої процедури потрібно буде вилучити першу урну з іншої ніши чи навіть викопати з родинної могили, куди вона була захоронена.
Сімейне ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ з порозумінням ставиться до зажиттєвих побажань спочити після смерті разом зі своїми близькими. Ми докладемо усі наші зусилля, аби справдити їх волю у рамках закону й здійснити гідний обряд поховання для ваших померлих родичів. З усіма питаннями, що стосуються похоронної сфери, звертайтеся цілодобово.