Обрати труну за розміром – правила розрахунку
Існує безліч прикмет в яких фігурує труна. Вважається, що вона обов’язково має бути пристосованою до небіжчика, бо в інакшому випадку це віщує другу трагедію у сім’ї. Аби завадити цьому біля померлого тендітної статури по боках та в ноги підкладають додаткові подушки. Але ці хитрощі не спрацюють, якщо людина за життя мала великий зріст. Про те, як уникнути конфузу та правильно розрахувати габарити смертного ложа піде далі у статті.
Зміст:
- Що треба знати про померлого?
- Загальне правило розрахунку довжини гробу
- Загальне правило розрахунку ширини гробу
- Розмір труни для кремезних людей
Що треба знати про померлого?
Для розрахунку довжини труни вам знадобиться наступна інформація:
- Зріст людини за життя.
- Зріст людини після смерті.
- У що буде взута людина на похованні.
Перший параметр вам підкажуть родичі сконалого. Зазвичай члени родини пам’ятають зріст мерця з точністю до 2-3 см. Другий параметр можуть повідомити патологоанатоми у морзі. Різниця між цими двома значеннями може сягати до 15 см. Уся справа в тому, що за життя наші м’язи напружені, а після смерті йде їх повільна релаксація. Таким чином відстань від маківки до нижніх кінцівок у небіжчика стає більшою.
Розмір взуття також важливий, якщо планується поховання у мештах замість капців. Краще заздалегідь передбачити усі нюанси, аби при закритті труни не виникло складнощів.
Загальне правило розрахунку довжини гробу
Найпростіше розрахувати довжину труни таким чином: до зрісту людини за життя додати 15-20 см. Далі число округлюють до більшого кратного 10.
Приклад
Зріст сконалого був 173 см. Додавши 15 см маємо 188 см. Після округлення маємо число 190 см, яке і є шуканою довжиною труни. Якщо на проводах у далеку путь небіжчик буде у взутті на підборах, то краще замовити гроб довжиною 200 см. Таким чином можна буде приховати не тільки природнє подовження м’язів мерця, але й накат подушки у головах.
Високій людині – тільки оббиті тканиною гроби або виготовлені під замовлення
Лаковані та виготовлені з масиву деревини гроби зазвичай мають довжину 170-200 см. Якщо небіжчик за життя мав зріст більший за 185 см, то родичам слід звернути увагу на оббиті тканиною ритуальні атрибути. Справа у тому, що для їх виробництва використовують звичайну дошку, що значно спрощує корегування довжини моделі. Надалі основу з деревини декорують у звичайний спосіб.
Загальне правило розрахунку ширини гробу
Стандартна ширина труни становить 60 см. Проте для людини кремезної статури це значення замале. У похоронній індустрії моделі труни підвищених розмірів навіть мають окремі назви:
- Колода. По ширині та висоті йде перевищення за Стандарт на 10 см.
- Спецколода. По ширині та висоті йде перевищення за Стандарт на 15-20 см.
- Домовина. По ширині та висоті йде перевищення за Стандарт на 25+ см. При цьому борта гроба нарощуються індивідуально, а дно підсилюється додатковим шаром дошки.
Для кремезних людей та велетнів – розрахунок за розміром одягу
Якщо зріст небіжчика – величина більш-менш стала, то під час вирахування ширини труни виникають неабиякі складнощі. Простіше за все орієнтуватись при розрахунку на розмір одягу померлого за життя:
- Колода – розміри 52-56;
- Спецколода – розміри 56-60;
- Домовина – розміри 60 та вище.
Ритуальне бюро Реліквія завжди допоможе родичам померлої людини підібрати труну за розміром людини. Також ми завжди готові запропонувати труну у кількох цінових сегментах: економ, стандартну та елітну.