Як обрати вінок на похорон
Траурний вінок вважається невід’ємною частиною проводів померлого у дальню путь. З його допомогою близькі та родичі можуть висловити свої почуття та побажання небіжчику. Барвисті квіти на ялинковій основі зображатимуть цілу гаму емоцій – від глибокої скорботи та любові до печалі та туги за сконалим. Про те, як обрати той самий вінок, що віддзеркалить ваш внутрішній душевний стан, піде далі у статті.
Зміст:
- Обираємо вінок на похорон
- Вартість вінків на похорон – різноманітні варіанти
- Стандартні вінки – бюджетний сегмент
- Вінки на замовлення – середня цінова категорія
- Авторські вінки та букети
- Вінки з живих квітів
- Неординарні квітчасті композиції
- Вінки для кремації
Обираємо вінок на похорон
Широкий асортимент вінків для похорону у ритуальному магазині іноді навпаки тільки ускладнює вибір. Для спрощення завдання вам слід спочатку зосередитись на наступних моментах:
- Цільовому призначенні. Адже вінок може бути використаний не тільки для погребальної процесії, але й для покладання до пам’ятника в урочисту дату.
- Обряд погребіння. Для типового поховання домовиною вінки встановлюють поблизу небіжчика та залишають наприкінці скорботного заходу біля могили. Під час кремації використовують композиції на кришку гробу.
- Ціновий фактор. Бюджетні вінки виготовляються зазвичай із штучних матеріалів, варіанти преміум – з натуральних рослин.
- Габарити. Типові вінки мають довжину від 90 см до 1,8 метра, медальйони на домовину – від 40 см до 1 метра.
- Різновид квітів. Орієнтуйтесь на два фактори: які букети полюбляв спочилий за життя та веління свого серця.
Вартість вінків на похорон – різноманітні варіанти
Виготовлення траурних принад відбувається за стандартною технологією. У якості основи використовують ялинкові вітки чи штучний йорж. Далі на овальну чи опуклу базу викладаються візерунком квіти. Останній штрих – декорування виробу зеленню. Усі підручні матеріали сертифіковані та мають високу якість. Ціна окремої моделі залежить лише від фактури складників та розмірів самого вінку.
Ціни на похоронні вінки
- Bінки зі штучних квітів — від 400 грн
- Bінки з живих квітів — від 6000 грн (за вашим ескізом)
- Bінки з живих польових квітів — від 6500 грн
- Bінки з живих квітів з трояндами — від 7500 грн
- Tраурні букети зі свіжих живих квітів — 1500-3000 грн
- Доставка букетів і квітів — 300 грн
Стандартні вінки – бюджетний сегмент
Вироби типової конфігурації виготовляються за відпрацьованим шаблоном. Їхній дизайн є універсальним та підлаштований як до скромної церемонії у родинному колі, так і для урочистого заходу з покладанням вінків. Невеличка ціна є запорукою масового попиту на траурні вінки зі штучних квітів.
Вінки на замовлення – середня цінова категорія
Вінки на замовлення відносяться до середньої цінової категорії. Зазвичай вони містять більше флористичного матеріалу, іноді навіть живі квіти, кольорові стрічки та інші декоративні елементи. На виробництво одного такого вінка загалом витрачається близько 2-ох годин.
Авторські вінки – власний дизайн
Для авторських моделей дизайнерські студії створюють окремі ескізи. За цієї причина та великих габаритів (не менше за 1,2 метри у височінь) такі вироби відносять до класу преміум. Вважається, що для виготовлення таких вінків слід використати не менше за 3-ри, а ліпше за 5-ть видів зелені, а самі квіти мають займати більше за 50% площини аксесуару. У той самий час наявність натуральної сировини не є обов’язковою умовою.
Вінки з живих квітів – композиції VIP-класу
Елітні моделі з природніх компонентів вартують на порядок дорожче за звичайні та мають розміри від 1,2 до 1,8 метри. Флористи використовують лише свіжорізані рослини, тому вінок зі свіжих квітів буде стояти більше тижня. Також ви можете обрати ритуальний букет або ритуальний кошик.
Неординарні квітчасті композиції
Традиційна овальна конфігурація ритуальних вінків не є єдиною вживаною. Наприклад у Європі популярними є вироби опуклої форми. Також до флористів поступають заявки на вироби у вигляді серця, хреста, зірки Давида та т. і. Кожен такий аксесуар є унікальним та виконується на замовлення. Перед тим як взяти роботу відпрацювання з Клієнтом детально обговорюються нюанси: габарити, матеріали до використання, кольорова гама.
Вінки для кремації
Для обряду спалення (кремації) прийнято використовувати під час урочистого прощання не скорботні вінки, а нагробні композиції. Зазвичай адміністрація крематорію вимагає відсутність в таких виробах металевих конструкцій, бо вони можуть пошкодити обладнання. У залежності від розмірів погребальні атрибути поділяють на:
- Медальйон – мала кремаційна композиція. Квітковий медальйон виготовляється з 20-25 однакових суцвіттів та 1-2 видів зелені. За розмірами медальйони не перевищують 40 см завдовжки та 20 см завширшки.
- Ансамбль – середня кремаційна композиція. При створенні використовують декілька видів квітів та зелені. Оригінальний вид мають вироби, виготовлені у формі зірки з 6-тьма чи 8-сьма променями. Розміри барвистого ансамблю можуть досягати 60 см завдовжки та 30 см завширшки.
- Ковдра – велика кремаційна композиція. Її призначення – майже повністю укривати кришку домовини. Зазвичай китиці уквітчаної ковдри тендітно спадають по обидва боки гробу. У якості базису найчастіше використовують ялинкові вітки чи штучний йорж. За розмірами ковдра може бути навіть більшою за 1 метру завдовжки та 50 см завширшки.