В які дні не хоронять померлих

svecha

 

Смерть навідує вмираючий у будь-який час та в усі пори року. Однак саме на поховання існують певні заборони щодо обраних дат. Для муніципальних закладів – крематоріїв чи цвинтарів – це зазвичай 1 січня чи інші державні свята. Релігійні товариства накладають табу на проведення похорону згідно власних конфесійних приписів.

Зміст:

Християнство. Дні похорону у православ’ї

У православ’ї зазвичай проводять поховання на третю добу по сконанню. Обчислення дати починають з дня смерті. Наприклад, якщо людина померла 3 червня, то похорон призначають на 5 червня. Такий самий відлік і для дев’ятин та сороковин.

Пояснень, чому захоронення не робиться раніше третьої доби, декілька. Здебільшого наполягають на тому, що душа спочилого ще якийсь час перебуває на землі, відвідує рідні місця чи ті, де бажала побувати за життя. І тільки на третю добу вона злітає до Небес аби узріти Господа. Якщо ж духовна сутність споглядатиме на свій похорон, як тіло будуть піддавати вогню чи землі, то у потойбіччі її буденність буде сповнена смутком та горюванням.

Відкладають проведення захоронення на наступний день у випадку збігу дати з великими церковними святами – Паскою чи Різдвом. Також не рекомендується проводжати у останню путь померлого родича і в малі храмові свята – на Успіння Богородиці, Усікнення голови Іоанна Предтечі та т. і. Як тлумачать священики, не слід на радісні християнські свята накладати печать печалі.
Якщо ж хто сконав напередодні Паски чи у Світлу седмицю, то обряд відспівування проводиться над тілом у дещо інший спосіб.

Окрім дозвільної молитви у руку небіжчику вкладають крашанку, а під час служби панотець періодично промовляє «Христос воскресе!» На поминальному столі обов’язково повинні бути писанки та куліч великодній. Вважається, що покійник був відмічений Богом як праведник, тому перед ним одразу райська брама відчинена, без ознайомлення з митарствами.

Цікаво! Естрадний співак Валерій Ободзинський, чиї хіти «Эти глаза напротив» (рос.) и «Льёт ли тёплый дождь…» (рос.) виспівував увесь Радянський Союз, спочив напередодні Воскресіння Христова 26 квітня 1997 року. За відспівування батюшка промовив: «Померти так, як він, бажає кожен священик – він вмер під Паску. А це означає, що усі гріхи його прощені.»

Дні похорону у католиків

У католицизмі нема ніяких перешкоджань щодо проведення поховання в якісь певні дні. Єдине слід пам’ятати, що похорон відбувається до 15-00. Доту ж останньої меси та кремації/ захоронення встановлюють родичі небіжчика за своїм розумінням.

Дні похорону у мусульман

Історично так склалось, що сповідуючі іслам намагаються ховати своїх померлих у день смерті. Як сконання близької людини відбулась увечері чи ніччю, або ж певні складнощі з похороном, то погребіння відбувається наступного дня.

Дні похорону у іудеїв

Як і мусульмани, гебреї роблять все можливе, аби поховати своїх спочилих одразу після сконання. При цьому час на годиннику не відіграє ролі, бо на ізраїльських гробовищах погребіння робиться і в сутінках. Категоричне табу накладається на захоронення в суботу та релігійні свята. Однак нехай вас не турбує той факт, що небіжчика віддають землі о 20-00 у суботу – в юдеїв наступний день починає відлік одразу після заходу сонця.

Відстрочка у погребінні покійника зазвичай пов’язана з культурно-етнічними моментами того регіону, де мешкає гебрейська діаспора. Наприклад, в Україні похорон найчастіше відбувається на третю добу після сконання. Також переносити дату печального заходу можуть за відсутності старшого сина спочилого. Бо саме він має по померлому читати Кадіш ялом (кадіш сироти) над тілом перед опусканням мерця у могилу.

Дні похорону у буддистів

Сповідуючі буддизм дослуховуються до місцевих служителів культу у питанні вибору дати поховання. Зазвичай день похорону розраховується за декількома показниками – днем народження, погодним умовам, супутнім релігійним святам та культурно-регіональним традиціям. Оскільки в Україні законодавство обмежує можливі форми захоронення тіла кремацією та закопуванням у землю, такі варіанти як повітряне, лісове, водне чи віддання трупа хижакам категорично заборонені.

Дні кремації у Київському крематорії

киевский крематорий

Години роботи Київського крематорію:

В Пн – Чт з 9-00 зранку до 18-00 ввечері.
В Пт – Вс з 9-00 зранку до 17-00 ввечері.
Обідня перерва з 13-00 до 13-45 вдень.

Важливо! Київський крематорій працює без вихідних та свят протягом всього року, навіть 1 січня.

Сімейне похоронне бюро РЕЛІКВІЯ завжди готове вас проконсультувати за всіма ритуальними нормами, правилами та традиціями. Дзвоніть у будь-який час.