Смерть від передозування ліками

lekarstva

 

Летальний кінець від передозування лікарськими препаратами може трапитись будь з ким. Згідно статистиці найчастіше наражаються на таку небезпеку чоловіки у віці 45-49 років. Але й іншим верствам населення не слід зволікати. Бо смерть не обирає жертв за достатком, соціальним статусом, віком чи гендерною роллю.
Зміст:

Як відбувається передозування ліками?

Отруєння ліками може бути свідомим, коли людина обирає такий шлях аби відійти у майбуття. Чи випадковим, коли передозування відбувається за недієвості звичайної дози пігулок або несумісності при поєднанні різних речовин. Симптоматика та лікування залежать безпосередньо від того, яка речовина потрапила у організм у надлишку. При підозрі на інтоксикацію без швидкої медичної допомоги не обійтись.

Важливо! Навіть такі «безневинні» засоби, як парацетамол та но-шпа у випадку передозування можуть призвести до сконання.

Передозування нейролептиками

Нейролептики – лікарські засоби, що компенсують нестачу гормону «дофаміну» в організмі.

Зазвичай передозування відбувається за неуважного ставлення до інструкці.., невірного розрахунку дози або ж у випадку надчутливості до діючої речовини.

Симптоматика

Негативні симптоми даються навзнаки у перші 2-3 години після прийому препарату. Спочатку пацієнти скаржаться на сонливість, глухоту, погану орієнтацію у просторі. Далі починається сильна втома, коли людині важко навіть підняти кінцівку. І це все відбувається на фоні загального зниження температури тіла та тахікардії. Наприкінці особа впадає у кому та може вмерти від паралічу дихальних шляхів.

Лікування

Послабити дію нейролептиків можна викликавши в людини блювання. Лікарі швидкої зазвичай вводять бікарбонат натрію внутрішньовенно.

Важливо! Універсального антидоту для усіх нейролептиків не існує!

Передозування антидепресантами

Антидепресанти – психотропні речовини, які нівелюють депресію, мігрень та тривожні стани.

Отруєння антидепресантами відбувається при поєднанні ліків з іншими психоактивними речовинами, наприклад, з алкоголем.

Симптоматика

Симптоми індивідуальні та залежать від індивідуального сприйняття препаратів. Найчастіше за все це сухість у роті, відчуття тривоги, надмірне потовиділення. У серйозних випадках людині стає зле, важко дихати, починається тремор, у сприйнятті свідомості настає плутанина.

Лікування

Спочатку слід промити шлунок від медикаментів.

Важливо! Під час передозування антидепресантами смерть настає завдяки ураженню ЦНС.

.vibor-lekarstv

Передозування транквілізаторами

Транквілізатори – ліки, що знижують внутрішню напругу та зменшують тремор.

Оскільки дані препарати також нормалізують нічний відпочинок, є ризик передозування у пацієнтів з вадами сну.

Симптоматика

Отруєння транквілізаторами починається з оніміння тіла, запаморочення, слабкості у м’язах та підвищення температури тіла. Далі йдуть судинна недостатність, набряк легень, що призводять до фатального кінця.

Важливо! Надлишок медикаментів даної групи в організмі може призвести до епілептичного припадку!

Лікування

Якщо в інтоксикації винні транквілізатори, ні в якому разі не викликайте блювання. Промивання шлунку та встановлення крапельниць має робити тільки медперсонал.

Передозування іншими ліками

Отруєння може статись після вживання будь-якого лікарського виробу у надмірному дозуванні. Навіть від настоянок чи пігулок валер’янки, корвалолу, новопаситу, гліцину та інших, на перший погляд нешкідливих, препаратів.

  • Судинозвужувальні медикаменти викликають звикання, що призводить до раптового збільшення встановленої лікарем норми. Це може викликати ураження ЦНС, наркотичну кому та навіть смерть.
  • Диклофенак, ібупрофен та аспірин роз’ятрюють слизову шлунку та кишківнику, а з алкоголем взагалі може статись несподівана реакція. Також не слід ці препарати поєднувати із антибіотиками.
  • Парацетамол виявляє свою токсичність через кілька діб, коли у печінці та кишківнику акумулюється небезпечний для життя запас медикаменту.
  • Захоплення анальгіном може призвести до некрозу печінки.

Симптоматика

Наступні симптоми після прийняття ліків вас мають насторожити:

  • раптовий потяг до сну;
  • слабкість у м’язах;
  • втрата свідомості;
  • повільна промова;
  • апатія;
  • холодна шкіра.

Лікування

Першим чином позбуваються токсинів з організму – шляхом промивання шлунку/ кишківника чи крапельницями. Також медперсонал уважно слідкує за загальним станом пацієнта, підтримує дихання за необхідності, не дає втратити свідомість.

Важливо! Мерщій викликайте швидку допомогу, якщо у вашого знайомого чи родича спостерігаються наступні симптоми: не дихає або хрипить, посиніли кінцівки, зіниці не реагують на світло, не просинається.

Превентивні міри

Наступні правила поведінки допоможуть вам уникнути передозування лікарськими засобами:

  1. Приймайте медикаменти у встановленому лікарем дозуванні. Якщо препарат вже не допомагає, краще звернутись до доктора – можливо, вам необхідно змінити ліки.
  2. Слідкуйте за составом препаратів, аби не вживати одночасно ліків з одною й тою діючою речовиною чи конфліктуючими між собою.
  3. Уважно читайте інструкцію до лікарських засобів. Особливо пункти «Протипоказання» та «Побічні ефекти».
  4. Слідкуйте за термінами придатності ліків.
  5. Завчасно утилізуйте невідомі медикаменти – що випали з блістерів чи на упаковці яких неможна прочитати назву.
  6. Точно відміряйте дозу.
  7. Не вживайте лікарські засоби у темряві – існує великий ризик помилки.
  8. Не вживайте алкоголь під час лікування.
Важливо! Не намагайтесь самостійно запобігти отруєнню ліками у себе чи іншої людини, якщо не маєте певної кваліфікації. Після дзвінка до швидкої допомоги краще поцікавтеся у диспетчера, що ви можете вчинити до приїзду медичної бригади.

Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ завжди готове Вам допомогти та проконсультувати з усіх ритуальних питань. У нас ви можете замовити повну організацію та проведення похорону чи кремації. Ми здійснюємо перевезення ВАНТАЖУ 200 в будь-яку точку земної кулі.