Прибирання могил на кладовищі після зими

lamp-na-kladbische

 

Так історично склалось, що у зимові місяці гробовища майже не відвідують. Лишень зрідка можна побачити гостей у могил, та й ті прийшли відправити річницю. Але коли сніг розтане, коли почнуть вилізати перші парості бур’яну, настане час прийти на погост та навідати спочилих, прибрати їхні місця поховання. В цій статті ви знайдете поради щодо благоустрою захоронень, відновлення нагробків, обрання дати весняного походу на кладовище. У випадку тотальної зайнятості, відсутності у Києві чи поганого самопочуття радимо звернутися до сімейного похоронного бюро «РЕЛІКВІЯ», яке замість вас подбає про порядок на цвинтарній ділянці ваших померлих близьких.

Зміст:

Необхідний інвентар

Основне завдання – це прибирання сміття, яке накопичувалось усю зиму. У цій нелегкій справі вам знадобляться:

  • Мішки для сміття. Беріть міцні та великі – щонайменше на 60 літрів. Оскільки сміттям переважно складатиметься з гілок, листя, пляшок, уламків скла, залізних банок, вицвілих букетів тощо.
  • Щільні рукавички. Беріть ті, які добре підходять на вашу руку та мають міцний резиновий захист.
  • Гігроскопічне ганчір’я. Знайдіть у себе вдома використані трикотажні речі або вже зношені рушники.
  • Віник та совок. Збирати сміття з ними буде значно зручніше.
  • Пляшка з водою. Хоча київські кладовища зазвичай мають водопровід, постійно крокувати до нього вам буде незручно.
  • Відро. Для перенесення ґрунту, каміння та інших вагових предметів. Також у нього ви можете покласти увесь інвентар по закінченню прибирання.
  • Краска та кисточка. Беріть фарбу 3-в-1, в якій вже є антикорозійні домішки та ґрунтовка. Це значно спростить оновлення огорожі. Не зайвим буде принести і щітку по металу, аби зачистити заіржавілі місця.

Факультативно з собою беруть зернятка/ цибулини рослин, лопатку та розрихлювач.

Оптимальне прибирання: покрокова інструкція

  1. Почніть з прибирання сміття. Зберіть крупні гілки, пляшки, папір, целофан в один пакет для сміття. Дрібне листя потрібно змісти віником та відправити совком у інший мішок. По закінченню прибирання винесіть усе до спеціалізованого контейнеру на території некрополю.
  2. Проінспектуйте могильний пагорб. У випадку просадки ґрунту додайте до необхідного рівня піску чи землі. Для цієї справи вам знадобиться відро чи навіть тачка.
  3. Оформіть клумбу. Для цього прорихлюйте землю, видаліть корінці будяку та старих рослин, висадіть пророщені цибулини. Якщо ви віддаєте перевагу газону, то просто розпиліть зернятка суданки, райграсу чи тонконогу. Також можна ґрунт замульчувати тирсою, подрібненою корою чи піском.
  4. Оновіть пам’ятник. З мармурових статуй знімають укриття, гранітні стели обмітають від бруду, протирають сухим ганчір’ям. Обов’язково передивіться меморіал та бордюр квітника на момент пошкоджень. Краще своєчасно підправити тріщини чи сколи за меншу вартість, аніж потім витрачати час та гроші на реставрування усього нагробку.
  5. Оновіть огорожу. Спочатку пройдіться вологим дрантям по парканчику, потім пропрацюйте щіткою по металу у важкодоступних місцях. Перед фарбуванням ще раз змахніть пилюку та приберіть вологу вже сухим ганчір’ям.

Усі описані роботи за вас можуть виконати працівники ритуальної служби «РЕЛІКВІЯ». По закінченню справ в обов’язковому порядку надається фотозвіт на зручний вам месенджер чи електронну пошту.

Приклади фотозвітів прибирання могили

Догляд за могилою на цвинтарі м. Київ. Фото До прибирання та Після (фотозвіт 1)

уборка могилы в киеве

Фото До прибирання та Після (фотозвіт 2)

уборка на куреневском кладбище

Фото До прибирання та Після (фотозвіт 3).

уборка могил киев

Фото До прибирання та Після (фотозвіт 4).

уборка могил октябрь 2020

Фото До прибирання та Після (фотозвіт 5).

уборка до и после

Дати православного календаря для весняного прибирання на погості

До Світлого Воскресіння Христова прийнято прибирати могили родичів від бруду. Для цього у православ’ї навіть відведені три Батьківські суботи під час Великого посту. У 2025 році в Україні їх відмічатимуть 15 березня, 22 березня та 29 березня. Якщо вам ці дати незручні, то ще можна прийти у суботу напередодні Вербної неділі (у 2025 році така субота випадає на 12 квітня).

У всі згадані дні парафіяни відвідують Церкву аби помолитися за померлих, поставити за них свічки та передати заупокійні записки. Тільки після цього йдуть на цвинтар, читають у могили молитву та займаються благоустроєм поховання.
На Страсному тижні, на Пасху та в наступні дні перед Радуницею на погост не ходять.

Зніміть з ваших плечей тягар непотрібних турбот, залишаючи в душі головне – вічне кохання до того, хто назавжди залишиться нескінченно дорогий. А прибиранням могили займуться співробітники нашого ритуального бюро.