Лави та столики у могил

 

Меморіальний ансамбль на місці родового поховання найчастіше за все складається з нагробка, квітника та огорожі. Якщо могилу зроблено за європейським зразком, то замість баскету з рослинами можна побачити горизонтальну гранітну плиту з встановленим поряд вазоном для букетів. Іноді родичі померлих додатково замовляють лави та столики, аби можна було відпочити протягом візиту на цвинтар.

Зміст:

Матеріали для виготовлення лав та столиків на кладовищі

Цільове призначення примогильних споруджень визначається матеріалом з якого вони будуть зроблені. Якщо лава є невід’ємною частиною меморіального об’єкту, то скоріше за все вона буде виготовлена з натурального каміння чи кованого металу. Якщо ж на перший план виходять фінансові питання та зручність, то поряд з захороненням встановлюють дерев’яні чи навіть пластикові ослінчики.

Пластик

Дешеві пластикові стільці доволі зручні у використанні, але мають ряд недоліків. По-перше, такі вироби деформуються під впливом критичних температур, довготривалого навантаження та неакуратного поводження. По-друге, пластик легко дряпається, ламається та взагалі пластикову лаву може легко поцупити людина зі слабкою моральною мотивацією. Тож такі ослінчики варто не використовувати на постійній основі, а краще приносити з собою, якщо є на то можливість.

Деревина

Дерево – найдоступніший матеріал з усіх можливих. Маючи лише базові навички можна з невеличких дошок сконструювати простіші лаву та столик для встановлення на цвинтарі. Якщо ви ще застосуєте водовідштовхуючий лак чи фарбу для покриття, то вироби простоять просто неба щонайменше зо декілька років. Головне при цьому надійно зафіксувати опори у цементній подушці та щороку проводити профілактичну обробку деревини.

Метал

Для власників зварювального апарату (чи знайомих з ним) не досить складно буде створити на погост металеві ослінчик та столик до нього. Якщо ж вам більше до вподоби ковані вироби, то їх можна замовити у спеціалізованій майстерні. У будь-якому випадку після монтажу вам потрібно буде проводити профілактичне чищення металевих поверхонь 1-2 рази на рік та фарбувати їх емаллю. Таким чином ви не тільки надасте примогильному декору гарнішого вигляду, але й подовжите строк його експлуатації.

Натуральний камінь

Мова йде про граніт, лабрадорит та інші магматичні породи, що використовують у поховальній галузі. Мармур задля таких цілей не практичний, бо швидко стирається та погано поводить себе у морозні й дощові днини. Вироби з натурального каміння виглядають велично та здатні вистояти на кладовищі десятки років майже не змінюючись. Однаково під час візиту на гробовище радимо кожний раз ретельно оглядати гранітні спорудження на момент можливих дефектів. Бо своєчасна реставрація збереже вам у подальшому час та кошти на заміну ритуальних аксесуарів.

Бетон або штучний камінь

Дешева альтернатива попередньому варіанту. До того ж з бетону чи суміші акрилової смоли з мармуровою крихтою можна виготовити більш делікатні моделі. Акуратне поводження з ними подовжить їх строк використання до 10 та більше років.

Розміщення лави та столика біля могили

Зазвичай столик та лаву біля нього розміщують на вільному від поховань місці цвинтарної ділянки. Під час встановлення ритуального обладнання слід пам’ятати, що відвідувачі некрополя мають сідати обличчям, а не спиною до пам’ятників своїх рідних. Опори елементів декору мають бути міцними, витримувати вагу пересічного громадянина (щонайменше 80 кг) та бути зануреними у ґрунт на 30-40 см з фіксуванням у цементному розчині.

Столик для помину – чи потрібен взагалі?

Що стосується лави, то зарозумілим стає її встановлення, особливо для літніх відвідувачів погостів. Бо саме вони найчастіше приходять до поховань своїх померлих близьких попри втому та знесилення. А якщо до столика, який завше використовується для помину, смакування ласощів та розпивання усіляких напоїв? У загальному випадку священики різних конфесій досить поблажливо відносяться до такого роду тризн, але засуджують надмірне використання алкоголю на кладовищі. З погляду дотримання санітарних умов традиція вживати їжу на цвинтарі є небезпечною. Краще біля нагробку рідних прочитати молитву, залишити печиво та цукерки у пакунку, а вже накривати поминальну трапезу вдома чи у кафе.

Замовити виготовлення лави та столика

Фамільне похоронне бюро Реліквія з розумінням ставиться до бажання посидіти та відпочити біля родинних нагробків. Зі свого боку ми пропонуємо розглянути типові пропозиції на встановлення ослінчиків та столиків на цвинтарних ділянках.