Лампада на могилу

lampadki

 

Лампада на могилу – то є різновид світильника, у якому відкритий вогонь захищено від зовнішнього впливу конструкцією сосуду. Усередині зазвичай розміщують свічку, парафін чи олію з ґнітом. Каганець запалюють біля місця захоронення задля піднесення молитов за померлого, прохання йому надати ліпшої долі у Небутті, спогадів про благі діяння спочилого та аби відчути благословення Господнє.

Зміст:

Як обрати лампаду на могилу

Головна вимога до лампадок – зберігання стабільного та рівного полум’я протягом усього часу горіння. Це означає, що ліхтар має бути захищеним з усіх боків, аби поривчастий вітер чи атмосферні опади не потрапляли усередину. Також ємність не повинна обмежувати доступ повітря до вогника, бо він має постійно палати.

У ранні християнські часи в якості лампади використовували олійні світильники. Зараз це скоріш за все невеличкий каганець, заповнений до середини воском чи парафіном, що прикритий зверху металевою кришечкою з крихітними отворами. Ємність може бути виготовлена зі скла, кераміки, каменю, метали чи навіть пластику. Обираючи ліхтар зверніть особливу увагу на товщину стінок, якість виготовлення та щільність виробу. Бо за тривалий час використання світильник може розплавитись чи навіть лопнути у зв’язку з перепадами температур.

Порада! Якщо вам не пощастило придбати лампадку завчасно до помину, просто використайте скляну банку чи кофейний стаканчик у якості підсвічника, аби захистити полум’я свічки від вітру, а руки – від розплавленого воску/ парафіну.

Запалюємо лампаду на могилі

Запалюють світлий вогник на могилі у день похорону (на третини), на дев’ятини, на сороковини, у річниці по смерті та інші пам’ятні дати. Після того, як полум’я розгориться, промовляють наступну заупокійну молитву:
«Упокій, Господи, душу спочилого раба твого. Прости йому усі гріхи вільні та невільні. Даруй йому Царство Боже»

Під час візиту на гробовище, якщо це не днина поховання, приберіться на могилі, зберіть багаття, сміття, зів’ялі рослини чи вицвілі штучні вінки. Якщо приносите солодощі, то покладіть їх у пакети, аби нужденні не підбирали їх з землі.

Поминальну лампадку засвічують біля нагробку близького незалежно від того, яку релігію сповідував сконалий, навіть якщо він взагалі був атеїстом чи агностиком. Якщо небіжчик не належав до християнської віри, просто помоліться, аби його душа знайшла у потойбіччі спокій та втіху.

Важливо! Намагайтеся не полишати запалену ладанку на погості. Краще за все погасіть полум’я наприкінці свого візиту.

Особливості примогильних лампад

Бюджетна лампада з різнокольорового скла з металевою кришечкою палає ледь помітним вогником, але й не гасне. Полум’я скоріше має сакральний зміст, аніж виступає реальним джерелом світла. Хоча вона одноразова, запасу парафіну вистачає на декілька служінь. Іноді можна зустріти у продажу світильники з рідким маслом усередині та ґнітом. Слід однак зауважити, що вони все одно вважаються одноразовими, бо сама конструкція нестійка та при подальшому її використанні збільшуються ризики займання.

lamp-na-kladbische

Стаціонарні лампади біля поховань виготовляють з металу чи натурального каміння й вони займають окреме місце у меморіальному ансамблі. Їх вартість набагато вище за рахунок міцності та якості виробу. Найчастіше за все це напіввідкритий чи оздоблений склом ліхтар, у який відвідувачі вставляють парафінову чи воскову свічку. Такий каганець є надійним, та спроможний палати навіть за відсутності візитерів не піддаючи навколишнє середовище ризикам займання. Дизайн такої лампади розробляється індивідуально, хоча існують й типові вироби для швидкого продажу.

Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ завжди готове Вам допомогти та проконсультувати з усіх ритуальних питань та завдань. У нас ви можете придбати всі необхідні ритуальні товари та атрибути: лампадки, хустки, подушки, покривала, свічки, стрічки, чорні хустки. Дзвоніть у будь-який час.