Якщо в родині вирішили кремувати померлу людину, відразу постає питання про ємності, куди помістити прах. Вибір урни – особиста справа кожного, зовсім не обов’язково купувати її в крематорії, де прах покійного видається в спеціальній капсулі, яка поміщається в урну, обрану рідними. Урни для кремації сьогодні доступні всім, ціни на них починається від 1100 грн.
Урни для праху після кремації
Урни для кремації
Традиція спалення померлих практикується в багатьох країнах, поширена вона і серед слов’ян. Сьогодні в Чехії кремують 93% померлих. Вибір способу поховання праху: поховання в могилі або кремація – особиста справа кожної сім’ї. Кремація стає все більш зручною, а вшанувати померлого можна і в колумбарії, де встановлюються урни.
Урни для праху в Києві різноманітні, не складно придбати ємність на будь-який смак. В першу чергу рідних цікавлять ціни на урни. Вони залежать від матеріалу, з якого виготовляється ємність:
- граніт (від 2500 грн);
- дерево (від 2000 грн);
- кераміка (від 2000 грн);
- метал (від 2000 грн);
- мармур;
- габро;
- змійовик.
Також на ціну впливає техніка виконання. Найпростіші урни коштують не дорого, але на них немає прикрас. Якщо ж ємність інкрустована камінням, в’яззю або різьбленням, то її ціна вище. Завжди користуються популярністю акуратні і строгі дизайни. Багато урн для кремації виконуються вручну, авторська робота привносить оригінальні ідеї в вироби, вони не схожі один на одного і відрізняються індивідуальністю.
Як вчинити з урною
Отримавши урну для праху, її віддають в крематорій, де попіл від спаленого тіла на другий день видається родичам в капсулі, вміщеній в урну. З нею поводяться різним чином:
- запаяну урну можна перевезти для поховання в іншу країну (подхороненіе до родичів);
- помістити в колумбарій на кладовищі;
- занурити в землю на кладовищі, як в самостійну могилу, так і в якості подхороненія (якщо немає достатньої площі землі для поховання в труні);
- розвіяти прах з урни;
- залишити урну з прахом будинку.
Православ’я негативно ставиться до розвіювання праху. В Україні найчастіше урни для кремації зберігають в колумбаріях або ховають на могилах з метою зручності відвідування померлих родичів. Зберігання праху в урнах звільняє від турбот з пошуком місця для поховання, доглядом за могилою та іншими клопотами.