Труна оббита тканиною стає не тільки невід’ємним аксесуаром для поховання, а й способом родичів висловити любов і повагу до покійного. Найчастіше при виборі труни родичі враховують не тільки цінову категорію, але і зовнішній вигляд труни.
Труни оббиті тканиною
Труна, обшита тканиною: особливості ритуального аксесуара
Придбати труну дерев’яну, оббиту тканиною, не складе труднощів, адже цей предмет пропонується в будь-якому ритуальному агентстві. Труни такого типу представлені в різних цінових категоріях-від бюджетного варіанту до істотних цифр на прайсі, що визначається додатковими особливостями труни – наявністю полірованих елементів, дорогих ручок та інших аксесуарів.
Основою труни, оббитого тканиною, є найчастіше соснова дошка. Цей матеріал міцний, легкий в обробці. Він не дорогий, тому труни з сосни, оббиті тканиною, коштують досить дешево. Солідності виробу надає оформлення тканиною. Важливо, щоб при виготовленні застосовувалися якісні тканини, а робота з декорування була виконана на високому рівні. В цьому випадку навіть недорогий виріб стане виглядати презентабельно.
Для оббивки дощок використовуються наступні види тканин:
- парча;
- шовк;
- атлас;
- велюр;
- оксамит.
За допомогою тканин можна підкреслити статус померлого, висловити свою любов і повагу. Для цього випадку краще використовувати парчу або велюр – вони виглядають благородно, до того ж з такими тканинами добре поєднуються декоративні елементи під золото. Комбіновані труни також представляють інтерес, якщо виробник правильно поєднував тканини і застосовував елементи декору. Тут використовують тканини різної текстури і колірних відтінків, роблячи ритуальний аксесуар відмінним від типових конструкцій.
Техніка оббивки труни
Родичі, які бажають купити труну, оббиту тканиною, повинні звернути увагу на техніку оббивки. Від неї залежить основний візуальний ефект ритуального аксесуара. Оббивка з внутрішньої сторони зазвичай проводиться атласом або ситцем білого кольору. По краях застосовуються елементи декору-рюші з гіпюру або іншого матеріалу, спрямовані всередину труни. Часто внутрішній декор скромний і на цьому обробка обмежується, в подальшому родичі набувають спеціальну постіль для покійного.
Труни із зовнішнього боку оббивають іншими способами, щоб домогтися візуального ефекту. Різноманітні тканини і матеріали комбінують, але хороші варіанти рішень знаходять і при використанні однієї текстури тканин. Вона використовується в таких техніках:
- хрест;
- бант;
- гофре;
- промені;
- президент;
- гладь;
- ялинка;
- Патріарх.
Найбільш простий вид оббивки-гладь, при якій тканина рівно натягується на кришку і стінки труни. Складні техніки виконання-президент і патріарх. Тут з тканини формуються складні малюнки. Красиво виглядає промінь, тканина викладається так, що від центру складки відходять в різні боки. Подібним чином формується і ялинка.
Як вибрати труну
Не завжди родичі, пригнічені сумною подією, знають, як вибрати труну оббиту тканиною, і на що звернути увагу. Вибираючи труну в ритуальному салоні, слід звернути увагу на наступне:
- Каркас моделі, оскільки розміри трун, оббитих тканиною, відрізняються, а при необхідності виготовляються під замовлення.
- Необхідність підбору ліжка, комплектація ритуального предмета.
- Ручки труни.
- Додаткова фурнітура.
- Текстура тканини для оббивки дощок.