Чому ховають на глибину 2 метри
Вивчаючи буття древніх людей, життєвий уклад, побут, рівень розвитку, особливу увагу приділяють похоронній культурі. Навіть епохи розділяють за способом поховання (катакомбні, курганні), методом (віддання вогню, землі та т. і.), вкладеними у могилу особистими речами.
До речі, глибина ями для небіжчика також може розповісти багато чого.
Зміст:
- Six feet under – вниз на шість футів
- Вниз на 6 футів – фразеологізм, а не догма
- Епідемія чуми в Англії. 1665 рік
- Указ мера Лондона
- США: глибина могили регулюється законодавством штатів
- Трагедія Нового Орлеана: усе в воді
- Австралія: вертикальні поховання
- Великобританія – традиційні погребіння
- Багатоярусні склепи
- Погребения в песках и во льдах
Six feet under – вниз на шість футів
Для англомовних мешканців планети під виразом «six feet under» (вниз на 6 футів) здебільшого мається на увазі яма для поховання. Близько до суті його можна перекласти як «на два метри вниз». Насправді на пострадянській території ховають небіжчиків на глибину 1,6-1,8 метри, або на повний зріст пересічної дорослої людини.
Вниз на 6 футів – фразеологізм, а не догма
Хоча сталий вираз «на 6 футів вниз» є досить доречним у ритуальній сфері, не треба цю міру глибини сприймати як догму. Викопуючи яму для мерця робітники орієнтуються на багацько додаткових факторів: існуюче законодавство, розташування ґрунтових вод, віросповідання померлого та інші суттєві моменти. У загальному випадку глибина залягання труни може варіюватись в межах 1,5-2,5 метри. Точніше вам доповість копач з відповідного гробовища.
Епідемія чуми в Англії. 1665 рік
Велика епідемія чуми забрала більше за 100 тисяч життів, або ж 20% мешканців Британських островів того часу. Доктори з різних напрямків медицини довгий час не мали змогу зайти дієві заходи для обмеження розповсюдження інфекції. Не дарма на латині ця хвороба мала назву «pestis», або «зараза».
Указ мера Лондона
Емпіричним шляхом було встановлено, що навіть за своєї смерті небіжчик все ще являв собою загрозу для живих. Окрім розповсюджених ланцюгів передачі хвороби від пацюків чи людини через блох, інфекція могла потрапити напряму від хворого на останній стадії до того, хто до неї наблизився. Якщо ж труп сконалого не прибирати, то він ще кілька днів виступав розплідником захворювання.
Зробивши вірні висновки мер міста Лондона своїм повновладним розпорядженням наказав:
Аби перешкодити подальшому розповсюдженню смертельної хвороби, мерців треба закопувати у могили на глибину 6 футів.
На диво, саме цей нормативний акт став запорукою зниження числа хворих. Поступово таку саму практику погребінь перейняли й у інших частинах Об’єднаного Королівства. Впровадженого стандарту «на 6 футів вниз» зараз дотримуються навіть у неангломовних країнах.
США: глибина могили регулюється законодавством штатів
На західній півкулі дещо вільніше поводяться із стандартом «на 6 футів вниз». У більшості штатів Америки глибина могили регулюється місцевим законодавством. Мінімально допустимою відстанню вважається 1-1,2 метри. Цього досить, аби над труною був прошарок ґрунту щонайменше зо 18 дюймів (0,5 метри). А якщо ховають небіжчика в одному савані, то поверху буде насипано близько 2-х футів.
Максимальна глибина погребіння у більшості штатів не встановлена. Цим користуються родичі померлих, заказуючи копачам рити аж но 4-охметрові ями. Робиться це з оглядом на майбутнє. Якщо хтось з родини сконає у найближчі 5-10 років, то він може бути похований на 3 метри вниз у тій самій могилі, адже санітарні норми в такому випадку не будуть порушені. Однак похорон у ту саму яму є не настільки розповсюдженим явищем, тож більшість американців все ж таки спочивають на глибині «6 футів вниз».
Трагедія Нового Орлеана: усе в воді
Майже в кожного правила є свої виключення. Наразі йде мова про Новий Орлеан, де увесь ґрунт пронизаний ґрунтовими водами. Тож виділення окремої ділянки під погост чи навіть під індивідуальне захоронення регламентується місцевими геодезистами. В іншому разі існує велика вірогідність, що навесні новопреставлені у гробах пливтимуть річкою Міссісіпі десь за кілька міль нижче населеного пункту. А родина померлого муситиме удруге здійснювати прощання та поховання близького.
Австралія: вертикальні поховання
Мешканці сільських районів Австралії все ще додержуються стандарту «на 6 футів вниз». Проте у мегаполісах гостра нестача цвинтарних земель призвела до нестандартного поховання небіжчиків – у вертикальному положенні, стопами донизу. Замість домовини тут використовують біопакети із властивістю швидко розкладатись у ґрунті. Ні, це, нажаль, ніякий не жарт. Достатньо відвідати звичайний похорон у Сіднеї чи Мельбурні, аби переконатись у цьому.
Що стосується ями, то копачі зазвичай риють її на глибину 3 метри. Таким чином у могилі стандарт «на 6 футів вниз» припадатиме десь на поперек мерця. Голову ж буде накривати шар землі товщиною приблизно 1-1,5 метри, залежно від росту спочилого.
Великобританія – традиційні погребіння
Після славнозвісного розпорядження по усьому Об’єднаному Королівству було вирішено ховати спочилих «на 6 футів вниз». З часом такому стандарту знайшлись й інші пояснення.
- Захист від диких та здичавілих тварин. За відсутності їжі собаки, ліси, вовки та інші хижаки неодноразово розривали поховання та ласували небіжчиками. Згадайте, що тому самому ведмедю більш смакує падаль. Тож він закопує здобич у землю та залишає її на кілька діб, аби вона почала тхнути.
- Постійні дощі. Погода острівної держави багата на дощі. У таких умовах ґрунт здебільшого вологий та може зненацька здиматися та природнім шляхом виштовхувати домовини, що залягають на замалій глибині.
Багатоярусні склепи
У Шотландії питання щодо нестачі земель для цвинтарів вирішували шляхом побудови багатоярусних склепів. Тож на ділянці 2*2 метри для двох могил з’являлась можливість поховати декілька поколінь однієї фамілії. Окрім таких позитивних моментів як захист від здичавілих тварин та відводу ґрунтових вод, у згаданих схованок є великий мінус – висока вартість встановлення усипальні.
Глибина 1,8-2 метра – згідно росту високої людини
Вимірювати з рулеткою вириту копачами яму марна справа. Як краще здійснювати перевірку у такому разі? Робітники похоронної галузі вже багацько років орієнтуються на зріст найвищої людини у бригаді. Дійсно, якщо до риття могили долучають найсильніших та наймогутніших чоловіків, то й росту вони зазвичай не менше за 1,8 метри.
Поховання у пісках та у льоду
В умовах вікового холоду та у пустелі достатньо важко вирити могилу встановленої глибини. Зазвичай мешканці таких регіонів вдаються до альтернативних поховань – відданню вогню, воді, тваринам чи деревам.
Ритуальне бюро РЕЛІКВІЯ завжди готове допомогти вам з організацією похорону чи кремації. Повний комплекс послуг. Телефонуйте нам у будь-який час. Проконсультуймо. Допоможемо.