Боремося з бур’янами на кладовищі

сорняки

 

Як йде розмова про спочилих родичів, то зазвичай уява малює встановлений нагробок поміж барвистих квітів. Таку ідилічну картину захоронення спотворюють майже всюдисущі бур’яни. Аби не займатись прибиранням гробовища у поминальні дні, є звичай заздалегідь відвідувати гробовища та займатись благоустроєм місць захоронень. Як з найменшими зусиллями та більшою ефективністю подолати хопту в меморіальних баскетах розповімо далі у статті.

Зміст:

НІ хімічним реагентам!

Увага! Застосування будь-яких хімічних речовин для боротьби з будяками на території некрополів суворо заборонено!

Причин тому декілька. Перша – ґрунт на гробовищах є знесиленим. Використання отруйних реагентів сповільнить й без того довге її відновлення. Друга – постійні тривалі процеси розкладання тіл у товщі землі. Як мають взаємодіяти гербіциди з продуктами розпаду важко передбачити. Аби не створити ненавмисно екологічну катастрофу також не рекомендуємо експериментувати з розчинами оцту, соди чи солі з милом.
trava

Меморіальна плита

Практика європейських кладовищ з вкладанням горизонтальних меморіальних плит дійшла й до нас. Головна перевага – ви позбавитесь бур’янів, а прибирання за ділянкою займе у вас 5-10 хвилин. Всього то потрібно буде змісти опале листя та протерти нагробок. Проблеми виникнуть, якщо потрібно буде проводити підзахоронення у ту саму могилу. Бо для цього потрібно буде демонтувати плиту, а некваліфіковані копачі можуть монументу завдати неабияку шкоду.

Тротуарна плитка

Бюджетний варіант меморіальної плити. Й демонтувати у випадку підзахоронення окремі елементи значно простіше. Але повністю проблему з будяками вона не вирішить, бо трава все рівно почне зростати вже на 2-3 рік після укладання. Однак вибирати її з щілин буде легше, аніж з квітника.

Мульчуючі засоби

Мульчування – це покриття ґрунту матеріалом дрібної фракції. Прошарок у декілька сантиметрів запобігатиме попаданню УФ-випромінювання на ділянку, тож уповільнить зростання хопти. Перелічимо сировину, якою можна провести мульчування на цвинтарі.

Торф, кора та тирса

Доступний та доволі розповсюджений матеріал. Деякі фірми пропонують тирсу та кору у різнокольоровій гаммі для створення чудових ландшафтних панно у баскетах. Однак у цієї сировини є певний недолік – її треба поновлювати кожен рік, а іноді й двічі.

Галька, керамзит чи дрібні камінці

Ще один з бюджетних варіантів покриття. Така мульча запобігатиме не тільки сонячному випромінюванню, але й потраплянню вологи на ґрунт, оскільки з камінців вона дуже швидко випаровуватиметься. Тож, як ви схочете посеред квітника висадити якісь рослини, то слід буде залишити простір десь на 5-10 см від стовбура без мульчи.

Річковий пісок

На окремі цвинтарі для внутрішніх потреб привозять річковий пісок. Відвідувачі погостів його також можуть використовувати у якості мульчи. Звісно, добрячий прошарок його не насипати на свіжу могилу, та й зі сформованого квітника пісок вивітрюватиметься. Але на певний час захоронення будуть охайними й ви позбавитесь від проростання хопти.

Цікаво! На просипаний прошарок піску за допомогою гальки чи чорного ґрунту можна нанести зображення християнського хреста, мусульманського півмісяця, зірки Давида чи іншої релігійної символіки.

Картон, руберойд

Скоріше картон, газети чи руберойд слід вважати підкладенням під основний мульчуючий матеріал. У випадку покриття звичайним ґрунтом, радимо купувати останній у спеціалізованому квітковому магазині. Бо земля з городів чи того самого гробовища міститиме насіння та зародки бур’янів.

Клейонка, плівка, агротканина

Використовуючи плівку, обирайте з непрозорих варіантів. Бо інакше ви зробите парник для тих самих будяків й вони проростатимуть набагато швидше. Агротканина має бути щільністю не менше за 60-100 гр/м2.

Що не слід використовувати у якості мульчи

У порадах для дачників часто рекомендують використовувати солому, сіно чи той самий вирваний бур’ян як мульчу. Але такі варіанти залиште для городів, але ні в якому разі не використовуйте на цвинтарях. Бо могили родичів виглядатимуть за такої мульчи неохайними та неприбраними. Окрім того, у залишках трави можуть зостатись насіння хопти й вони забуяють різнотрав’ям до наступного вашого візиту.

Своєчасна прополка

Придивляючись до інших, охайних ділянок на погості, не забувайте, що тільки своєчасна прополка здатна створити такі дива. Тобто відвідувати кладовище слід кожні 2-3 тижня. Це під силу лише людям, що мешкають неподалік від некрополів. Інакше вже наприкінці 3-го тижня бур’ян знов заполонить увесь простір.

Окроп

Пролита на ділянці цвинтаря гаряча вода здатна обварити зародки й бур’янисті рослини. Але чи є у вас можливість пронести на гробовище достатню кількість окропу для обробки усієї могили? Бо ті самі 0,5-1 л з термосу навряд чи допоможуть вам цілковито позбавитись від хопти.

Висаджування ґрунтопровників

Висаджування альтернативних рослин, які зможуть самостійно витіснити бур’яни з примогильной землі, також вважається дієвим способом боротьби з будяками. Рекомендуємо звернути увагу на тонконіг лучний, кострицю, конюшину, мітлицю повзучу. Для любителів райдужних покровів радимо придбати квітучі сидерати: люпин, гірчицю, функію (хосту), фацелію чи вику.

Резюме

Наведені вище способи відносяться до допустимих, але їх перелік не є вичерпним. Для себе обирайте найбільш ефективний та зручний, можливо навіть, якийсь інший варіант боротьби з будяками.

Сімейне похоронне бюро «РЕЛІКВІЯ» завжди готове вам допомогти з прибиранням могили вашої близької людини. Також ми надаємо послугу доставки квітів на могилу в траурні дати (разово або за річним абонементом).