10 щоденних звичок, що подовжують життя

fruits

 

Кожен з нас час від часу замислюється про свою смерть та мимоволі жене від себе такі думки. І хоча нікому не відома дата свого сконання заздалегідь, усі бажають відстрочити її настання. Ні, мова не йде про суворі дієти чи постійне перебування у спортзалі. Достатньо мати позитивний настрій, більше рухатись та споживати здорову їжу. А ще важливо змінити свої звички, аби вони працювали на вас, а не робили вам шкоди.

Зміст:

Щоденна ходьба

Ви не повірите, який оздоровлюючий ефект несуть у собі звичайні прогулянки. Починайте з щоденних виходів з дому на 15-20 хвилин вдень та ввечері. Обирайте місця з найменшою загазованістю – парки, лісосмуги, берега водойм. Поступово збільшуйте тривалість моціону до 25-30 хвилин. Окрім суттєвої втрати ваги ви відчуєте бадьорість в усьому тілі. До вас прийде здоровий сон, і ви менше будете відволікатись на буденні подразники.
progulka

Готуйте їжу вдома

Це смачно, цікаво та напевно принесе більше користі вашому здоров’ю. За підрахунками, одна й та сама порція їжі, але зготовлена вдома містить на 140 калорій менше аніж та, яка куплена у закладі громадського харчування.

Візьміть собі за звичку пробувати одну нову страву на тиждень. Зготуйте суп на основі консервованої кукурудзи, спробуйте сформувати ресторанні роли вдома, купіть топінамбура чи селери та нашаткуйте з них салату. Кілька невдалих спроб не повинні стримувати вашу завзятість. Бо як свідчить дослідження від видання Healt Psychology, зготовлена самостійно страва обов’язково вийде смачнішою і поживнішою, аніж у випадку, коли б її готував хтось інший.

Музика замість антидепресантів

Вмикайте улюблену енергійну музику коли щось робите. Так і виконання справ прискориться, і настрій покращиться, і ви станете більше встигати за одиницю часу. Підказка: обирайте пісні з мотивуючими текстами, що спрямовують на позитивний лад.

Подбайте про себе

Косметичний догляд за своєю зовнішністю дозволяє виокремити себе від інших проблем, розслабитись, сконцентруватись на дрібних деталях. Крім того, масаж, медитації, йога, солярій чи аквааеробіка значно покращать стан вашого здоров’я та зменшать кількість стресу у вашому житті.

Замініть тістечка фруктами

За об’ємом одне яблуко майже дорівнює тістечку, а ось користі від фруктів для організму значно більше. Замість кофе або чаю з цукром випийте стакан свіжого соку – так ви знизите ризики виникнення діабету у похилому віці. І навіть стрес краще заїдати грушою чи апельсином, аніж булочками чи печивом.

Вправи на свіжому повітрі

Задля оздоровлення краще не просто перебувати на свіжому повітрі, а й активно рухатись. Звісно, зараз нечасто можна споглядати за зрілого віку чоловіками, що ганяють м’яча у дворі. Але чому б дідусям та татусям не вийти зі своїми онуками чи дітьми на подвір’я, не познайомити їх зі своїми підлітковими іграми? Таким чином ви не тільки передаєте у спадщину своє надбання, але й мимоволі навіюєте оті самі спогади, які прийдуть вашім нащадкам на згадку після вашого відбуття у вирій.

Помірні кофеманія та чаювання

coffee

Зелений чай та чорний кофе насичені антиоксидантами. А природній енергетик кофеїн покращує стан ваших судин. Прискорюючи обмін речовин, кофе та чай сприяють швидкому прийняттю важливих рішень, допомагають зосередитись на актуальних завданнях. При цьому дуже важливо споживати ці напої без цукру, або ж з мінімальним його вмістом – не більше ніж 1 ч. л. на чашку.

Оберіть собі хобі

Завзята людина може гори звернути, а незацікавлена буде товктися на одному місці роками. Навіть як ваше оточення не розуміють, навіщо вам 20-та однаково зв’язана салфетка або відвідини чергової цікавинки у занедбаному селі – не звертайте увагу. Просто знайдіть тих, хто поділяє ваше захоплення.

Висипайтесь

У минулому вважалось, що ранній підйом – то запорука гарного настрою та зменшенню надмірної ваги. Але спрацьовує це лише для тих осіб, в яких біологічний годинник націлений на вранішнє пробудження – на жайворонків. Для сов зазвичай усе цікаве відбувається у післяобідній час. Тож для вашого здоров’я краще висипатись, аби ваш ранок, коли б він не починався, був радісний, а ви самі – повністю відпочили протягом сну.

Позбавтеся шкідливих звичок

Алкогольна чи наркотична залежності, паління тютюну чи ігроманія, надмірне споживання їжі чи вживання ліків для профілактики – усі ці звички наносять шкоду вашому здоров’ю у тій чи іншій формі. Почніть зі скорочення чи повної відмови від небажаних стимуляторів. Замініть їх на хобі, засвоєння нових курсів чи навичок, спілкування з рідними, близькими чи однодумцями.

Сімейне похоронне бюро РЕЛІКВІЯ бажає вам довгих років життя та здоров’я.